Denník N

Sieť sa má zlúčiť s ministranou, za jej úver už možno Procházka nebude ručiť

Radoslav Procházka a Roman Brecely (vpravo). Foto - TASR
Radoslav Procházka a Roman Brecely (vpravo). Foto – TASR

Bývalá vládna strana by sa mala zlúčiť s málo známou Európskou demokratickou stranou už o niekoľko mesiacov.

Bez fungujúcej webovej stránky, s jedinou poslankyňou Alenou Bašistovou a s miliónovým dlhom začala rok 2017 strana Sieť. Vo vládnej koalícii bola pritom ešte do 1. septembra 2016, pred voľbami mala v prieskumoch až 14 percent, teraz by ju však volilo len 1,2 percenta ľudí.

No strana by v tejto forme mala prestať existovať, v Sieti plánujú zlúčenie s inou stranou. „Áno, je to vysoko pravdepodobné, že urobíme nejakú integráciu,“ odpovedal súčasný predseda strany a exminister dopravy Roman Brecely na otázku, či sa Sieť zlúči s inou stranou.

„Do jari by sme v tom mali mať jasno.“ O akú stranu ide, povedať nechcel.

Podľa informácií Denníka N by malo ísť o málo známu Európsku demokratickú stranu (EDS), ktorú už sedem rokov vedie podnikateľ narodený v Taliansku Antonio Parziale. Strana kandidovala vo voľbách naposledy v roku 2010, získala len 0,4 percenta a predbehla ju aj recesistická Paliho kapurková, veselá politická strana.

EDS je však stranou, ktorá je súčasťou rovnomennej, ale medzinárodnej Európskej demokratickej strany (PDE-EDP), ktorá má malú frakciu v Európskom parlamente s 11 poslancami. K PDE-EDP sa hlásil na jeseň aj Brecely a hovorí, že s ňou vedú rozhovory o spolupráci.

Ani sudca, ani ručiteľ?

Zakladateľ Siete Radoslav Procházka, ktorý sa nestal ani sudcom Všeobecného súdu EÚ, však už možno nebude

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Reštart Siete

Teraz najčítanejšie