Úradníčka opísala nefungujúci štát – čo na to vravia politici? Má prísť o miesto či dostať pochvalu? (anketa)

Riaditeľka odboru na ministerstve vnútra Monika Filipová povedala, ako nefunguje štátna správa – kolegovia sa úprimne nerozprávajú, starší úradníci nechcú pomáhať mladším, vedenie nereflektuje na návrhy na zlepšenie.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Riaditeľka odboru na ministerstve vnútra Monika Filipová porozprávala, čo nefunguje v štátnej správe. Ako hodnotíte jej vyjadrenia?

Martin Poliačik (SaS)

poliacikTakýchto príbehov počúvam zvnútra ministerstiev desiatky a som rád, že sa našli dámy ako Zuzana Hlávková alebo pani Filipová, ktoré prehovorili aj verejne. Jedným z najväčších problémov poslednej dekády na Slovensku je systematický rozklad štátnych inštitúcií.

Na všetkých úrovniach ich riadenia je príliš veľa politických nominácií ľudí s nezodpovedajúcou kvalifikáciou a málo priestoru na systémovú a užitočnú prácu. Takto to vyzerá, keď sa udržaniu pri moci podriadi úplne všetko.

Anton Hrnko (SNS)

Foto N - Tomáš Benedikovič

Toto je porušenie lojality k ministerstvu. Ak osoba predtým neodišla z ministerstva, nemá právo sa takto vyjadrovať. Ak odišla, tak treba povedať, že je to výkon. Nemôže niekto na ministerstve kritizovať ministra. Minister ho musí vyhodiť, ak to robí. Či je to pravda, alebo nepravda,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |