Keby aspoň mlčal, ale on sa cynicky vysmieva

Ak si niekto, kto prežil kauzu Bašternák, ešte dovolí rozprávať o korupcii na najvyšších miestach, takmer isto s nami bude ešte roky.

Ministerstvo vnútra pod vedením Roberta Kaliňáka spravuje výzvu pre mimovládky. foto – TASR

Zbožné želanie, že s koncom predsedníctva nastane aj koniec Roberta Kaliňáka vo funkcii ministra vnútra, sa skončilo agentúrnou správou, v ktorej minister porozprával o neexistencii korupcie vo vysokej politike.

Ak si niekto, kto prežil prevalenie kauzy Bašternák, odvolávanie v parlamente, leto protestov, priame výzvy i nepriame náznaky, že by mal odísť, od časti koaličných partnerov i spolustraníkov, ešte dovolí takýto výrok, takmer isto s nami bude ešte roky.

Odmysliac si osobu, ktorá to hovorí, i okolnosti, za akých to hovorí, treba uznať, že novinové články by ako dôkaz pred súdom skutočne neobstáli, a celkom iste tým, že odhaľujú páchnuce skutočnosti, prispievajú k nedobrej atmosfére v spoločnosti. Lenže odmyslieť sa to nedá.

To, že minister obviňuje novinárov, je len klasickým trestaním (i keď slovným) posla zlých správ, kým tým, kto ich spôsobil, je on sám a jeho kamaráti. Odmyslieť sa nedá ani tisíckrát opakovaný fakt, že ministra vyšetrujú jeho vlastní podriadení, ani to, že tento pán na verejnosti doteraz uspokojivo nevysvetlil mnohé sporné veci a odbíjal ich opäť len odkazom na zlých novinárov, údajne manipulovaných opozičnými politikmi.

Keby aspoň mlčal alebo hovoril len o znížení počtu obetí dopravných nehôd. Ale on mlčať nebude, pretože už asi vie, ako to celé dopadne.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sme závislí len od vás! Predplaťte si nás

Viac od tohoto autora? Napísal aj knihu rozhovorov s Marianom Leškom:obchod.dennikn.sk

Kaliňákove kauzy

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |