Zabudnite na Kollára, spojencov hľadajte inde

Sme rodina je nespoľahlivé zoskupenie šíriace nenávisť a populizmus, vládnutie by sa mu malo vyhnúť.

Ak nabudúce niekto z trojice Fico-Danko-Bugár vyhlási, že súčasná vláda dnes nemá alternatívu, bude mať poruke nový a dobrý argument. Je ním rokovanie Petra Pčolinského zo Sme rodina s kotlebovcami o tom, či by ho fašisti nepodporili v krajských voľbách za prešovského župana.

Nedávno jeho spolustraník Milan Krajniak v našich novinách písal, že by rád povalil liberálnu demokraciu, aby uvoľnila miesto akémusi „národnému demokratickému štátu“. Netreba hneď nevyhnutne písať, že vďaka Pčolinského pletkám s Kotlebom sú teraz jeho obrysy zreteľnejšie.

No Krajniakove ubezpečenia zo spomínaného článku, že aj jemu ide o slobodu a demokraciu (len nie tú liberálnu), sú aj bez toho o čosi viac zdrapom papiera. Nedajú sa totiž budovať sloboda a demokracia – akákoľvek – a zároveň dobré vzťahy s kotlebovcami. To by mali vedieť aj v Sme rodina. No keďže to asi vidieť nechcú, niečo s nimi očividne nie je v poriadku.

V poriadku nie je zjavne ani to, že kým okrem kollárovcov panuje všeobecná zhoda, že s Kotlebom nie, rovnaké presvedčenie nepanuje medzi

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |