60 rokov uvádzal inaugurácie, Trump legendárneho Charlieho Brotmana už nechce

Uvádzal už Eisenhoverovu inauguráciu v roku 1957, jeho služby využívali ako republikáni, tak aj demokrati. Trump tradícii urobil koniec.

Zdal sa Trumpovmu tímu príliš starý? Charlie Brotman po desaťročiach tentoraz nebude uvádzať prezidentskú inauguráciu. FOTO – WIKIMEDIA

„Bolo to, ako keby som dostal úder do brucha od Muhammada Aliho,“ opisoval pre CNN 89-ročný Charlie Brotman svoje pocity, keď sa dozvedel od Trumpovho tímu, že nebude hlásateľom prezidentskej inaugurácie.

Oznámenie mu poslali emailom, čo je podľa Trumpových kritikov nezdvorilé k mužovi, ktorý konferoval prezidentské inaugurácie od roku 1957, keď sa prezidentom stal Dwight Eisenhover, a patrí k washingtonským legendám.

Všetko sa síce snažili zmierniť uistením, že Brotman zostane emeritným hlásateľom, a že na Trumpovej inaugurácii bude sedieť na čestnom mieste. Trpký pocit však zostal. Brotman nedávno prišiel o manželku, a preto mu „koniec kariéry“ pripadal ešte ťažšie.

Médiám sa zveril, že mal dokonca aj samovražedné úmysly a má zlomené srdce.

Robil to grátis

To je v rozpore s jeho optimistickou povahou a bodrým štýlom hlásateľstva, s ktorým začal ešte ako študent pri športových podujatiach a zohral aj menšiu úlohu pri inaugurácii Harryho Trumana. Práve na bejzbalovom zápase sa zoznámil s prezidentom Eisenhoverom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |