Obamove dievčatá sledovali až do poslednej chvíle. Kde bola Sasha počas otcovej rozlúčky?

Barack Obama sa s postom prezidenta rozlúčil svojím posledným prejavom. Do Chicaga neprišla jeho mladšia dcéra, čo vyvolalo špekulácie v médiách aj na sociálnych sieťach.

Barack Obama s manželkou Michelle a dcérou Maliou po svojom poslednom prejave. Foto – TASR/AP

Záverečná reč odchádzajúceho amerického prezidenta Baracka Obamu vyvolala na sociálnych sietiach celú vlnu špekulácií a ironicky myslených konšpirácií. Spôsobila to skutočnosť, že na nej chýbala jeho mladšia dcéra Sasha (15), ktorá tak zmeškala veľmi emotívnu poctu, čo Obama zložil svojej rodine.

„Ste bystré a ste krásne, ale čo je ešte dôležitejšie, ste láskavé a premýšľavé a ste plné vášne. Bremeno života s namierenými reflektormi ste niesli tak ľahko. Zo všetkého, čo som urobil  v živote, som najviac pyšný na to, že som vaším otcom,“ vyznal sa.

Dôvod Sashinej neprítomnosti bol veľmi prozaický: na druhý deň ju čakala skúška v škole a nočný presun z Chicaga do Washingtonu by ju príliš unavil. Na Twitteri a Facebooku sa medzitým žartovalo, že neprišla, lebo sa pripravuje na prezidentskú kampaň 2040 alebo robí žúr v Bielom dome.

 

To, že Sasha uprednostnila študijné povinnosti pred otcovým prejavom, sa stretlo s uznaním aj kritikou. Faktom však je, že to môže znamenať, že Obamove dcéry sa po ôsmich rokoch v Bielom dome začínajú odpútavať od nálepky „prvých dcér“ a chcú sa čo najskôr vrátiť do normálneho života, hoci to nikdy nebude celkom možné.

Detstvo v Bielom dome

Keď prišli Malia (18) a Sasha do Bieleho domu, mali desať a sedem rokov. V prezidentskej rezidencii v posledných desaťročiach zväčša, s výnimkou Kennedyovcov (keď zabili ich otca, mala Caroline 6 a John 3 roky) a Chelsey Clintonovej (tá ale mala trinásť, keď sa jej otec stal prezidentom), také malé deti nežili, a aj preto sa sestry Obamové stali objektom záujmu verejnosti.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |