Denník N

9 správnych tém pre slovenských tvorcov

Ruskí umelci dostali odporúčania, čo smú tvoriť, ak nechcú byť zastrelení neznámymi provokatérmi v spoločnosti padlých ukrajinských žien. Rady sa, našťastie, ihneď adaptovali aj pre slovenských tvorcov, ktorí chcú získať štátnu podporu a ceny.

Deväť správnych tém pekne pohromade:

1. desaťtisícročná tradícia starých Slovákov v Karpatskej kotline – dojemný epos o pochode holubičieho národa zo Samovej skrýše cez tunel Branisko až na hrob Drahoša Machalu. Pracovný názov: Sváko Sagan.

2. úspechy slovenskej armády – hrdinský postup posledného funkčného tanku po širokorozchodnej železnici na Donbas. Distribučný názov: Slovenskí sobranci. Mediálny partner: Štátna tlačová agentúra Ria Novosti.

3. inšpirujúce príbehy o úspešných ľuďoch – Fajn človek Vladimír. Televízny portrét budúceho euroázijského prezidenta. Koproducent: Občianske združenie Jána Čarnogurského.

4. odkazy na slovenskú klasiku – téma obsadená, to nonstop robí SND.

5. príbehy mladých hrdinov bojujúcich proti korupcii – život poslanca ľudskoprávneho výboru Jánoša s dvoma samopalmi a štyrmi ďalšími guľovými zbraňami.

6. úspechy ľudí s rôznymi typmi postihnutia – napínavý triler zo zákulisia vzniku obnoveného Slobodného vysielača.

7. storočné oslavy Veľkej októbrovej socialistickej revolúcie – už sa deje! Na 23 miestach na Slovensku počas osláv MDŽ. Neprístupné do 73 rokov.

8. rodinné hodnoty – kategóriu už naplnili spoty Aliancie za rodinu.

9. zobrazovanie Slovenska ako multikultúrnej spoločnosti – prvé slovenské sci-fi v 21. storočí na obzore! Dielo má ambíciu dokázať, že už neplatí odveké pravidlo: slovenské filmové sci-fi je rovnaké sci-fi ako slovenská pohostinnosť. Vyzerá to na väčšiu haluz ako Ikarie XB 1.

Ministerstvo kultúry sa teší na výsledky, ktoré sa zhodnotia na zasadnutí výboru pre protispoločenskú činnosť v Banskej Bystrici pod vedením Dony Frederiky!

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Komentáre

Teraz najčítanejšie