Je to fejk, hovorí Trump aj Kremeľ. Tak prečo sa toľko píše o údajnom kompromate naňho?

Zatiaľ nič nepotvrdilo, že by Rusi mali na Trumpa kompromitujúce materiály. Napriek tomu považovali americké spravodajské služby za dôležité, aby o fámach zvoleného prezidenta informovali.

Donald Trump. Foto – TASR/AP

Veľmi skepticky sa postavili seriózne americké médiá k údajnému kompromitujúcemu materiálu, ktorý má vraj ruská tajná služba na zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Na rozdiel od servera BuzzFeed sa viaceré z nich rozhodli neoverený dokument o kompromitácii Trumpa radšej nezverejniť. Obsahuje totiž viacero zjavných chýb a množstvo obvinení bez dôkazov. Okrem iného sa v ňom píše, že ruská tajná služba FSB natočila Trumpa počas jeho návštevy v moskovskom hoteli v roku 2013 pri „perverznom sexe“.

„Falošné správy – totálny politický hon na čarodejnice!“ komentoval obvinenia Trump, ktorého budúci piatok čaká inaugurácia na 45. amerického prezidenta. Za „absolútny výmysel“ to označil aj hovorca Kremľa Dmitrij Peskov s cieľom poškodiť vzájomné vzťahy medzi týmito dvomi krajinami.

Obaja údajní aktéri to popreli. Prečo je to potom údajný kompromat, ako sa po rusky hovorí kompromitujúcemu materiálu, pre americké a svetové médiá taká veľká téma?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |