Gajdoš podľa Kaliňáka klame. Minister ukazoval mobil, neodpovedal na viac ako tisíc SMS

Minister vnútra tvrdí, že vyšetrovanie Gorily neovplyvňoval. Bývalého šéfa policajného tímu označil za neschopného a spriazneného s novinármi.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Neschopný vyšetrovateľ, ktorý nemá výsledky, zbavuje sa zodpovednosti, kydá špinu a je spriaznený so slovenskými novinármi. Tak minister vnútra Robert Kaliňák označil bývalého šéfa tímu Gorila Mareka Gajdoša. Dnes už bývalý policajt odišiel v januári do civilu a Denníku N poskytol rozhovor.

V ňom rozprával aj o tom, ako sa Kaliňák zaujímal o vyšetrovanie a ako nedal členom tímu Gorila osobné príspevky, hoci im ich sľúbil.

„Po tom, čo sme chceli začať začiatkom roka 2015 jedno trestné stíhanie, ma zavolali k prezidentovi Gašparovi do kancelárie s tým, že je tam minister Kaliňák a chce sa ma na niečo spýtať. Mal tam vtedy nejakú tlačovku. Opýtal sa ma, ako je to s tým stíhaním, lebo SIS to môže v očiach zahraničných partnerov poškodiť,“ opisoval Gajdoš.

Kaliňák si viac vecí nepamätá

„Ja som sa nič také nepýtal,“ povedal na to Kaliňák. Vraj ani nevedel, že stíhanie sa týka podozrenia, že bývalý šéf kontarozviedky SIS Ľubomír Arpáš predal celú Gorilu finančnej skupine Penta.

„Čítal som Gorilu,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Kauza Gorila

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |