Denník N

Fico označil nastupujúcu generáciu Smeru: Saková a Pellegrini

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Premiér zverejnil video, v ktorom hovorí, že Kaliňákova zástupkyňa je novou politickou generáciou strany Smer.

Premiér Robert Fico zverejnil na svojom Facebooku ďalšie video. Tentokrát nejde o zohranú scénku s niektorým z ministrov v jeho kancelárii, ale len o oznámenie toho, že Fico sa chystá na výjazdy po Slovensku.

„Nebudem však chodiť sám,“ hovorí premiér, vedľa ktorého stoja štátna tajomníčka ministerstva vnútra Denisa Saková a podpredseda vlády pre investície Peter Pellegrini.

„Pozval som niektorých predstaviteľov z nastupujúcej politickej generácie Smeru, aby chodili so mnou. Preto zajtra sa budem tešiť zo spoločnosti podpredsedu vlády Peťa Pellegriniho, ale rovnako bude so mnou aj Deniska Saková, ktorá sa sústredí na témy typické pre tento rezort, ale predovšetkým je to téma verejnej správy.“

Fico hovorí, že to „bude dobrá partia“. V utorok idú na výjazd do Martina, kde ich prijme primátor a podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar.

Kaliňák vo Ficových videách ešte nebol

Saková je najbližšia spolupracovníčka Roberta Kaliňáka na ministerstve vnútra, majú priateľské vzťahy. Kaliňák ju uprednostnil na funkciu aj pred Erikom Tomášom, ktorému potom zostal štátny tajomník na ministerstve školstva, ale funkciu aj tak neskôr opustil a vrátil sa do parlamentu. Tomáš robil Kaliňákovi roky hovorcu.

Kaliňák ešte vo Ficových videá nebol.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie