Denník N

Denník N spúšťa notifikácie na dôležité správy aj pre internetové prehliadače

Už rok vám posielame notifikácie na dôležité správy v aplikácii Minúta po minúte, teraz prichádzajú aj na internetové prehliadače v počítačoch a mobiloch.

Vždy, keď editori Denníka N vydajú krátku správu do Minúty po minúte, rozmýšľajú, ako veľmi je dôležitá. Ak je naozaj podstatná, pošlú upozornenie na tisícky telefónov. Služba upozornení na dôležité správy patrí medzi najobľúbenejšie súčasti aplikácií Minúta po minúte, ktoré sú viacnásobne najsťahovanejšie spravodajské aplikácie na Slovensku. Vlani získali aj Novinársku cenu.

Teraz upozornenia na dôležité správy prichádzajú aj na internetové prehliadače – či v počítačoch, alebo na mobiloch. Spúšťame ich dnes pre dva najpoužívanejšie: Chrome a Firefox. Ak upozornenia povolíte, v priebehu dňa vás budeme informovať  o správach, ktoré by vám nemali ujsť. Na počítačoch sa zobrazujú v malom okne v rohu obrazovky. Okno neprekáža v hlavnej časti obrazovky a nebude vám zavadzať pri práci. Po pár sekundách zmizne, alebo ho môžete vypnúť ihneď.

Upozornenia posielame do aplikácií už takmer rok a preto vieme, že oceňujete práve to, že ich píšeme vecne. Snažíme sa, aby dôležitá informácia odznela už v prvej vete, a aby ste museli klikať len vtedy, ak chcete vedieť viac podrobností.

Upozornenia sú viazané na dôležité udalosti. V naozaj rušné dni ich pošleme aj desať, ale väčšinou je ich počet okolo päť denne.

Notifikácie si povolíte v dvoch krokochnajprv vo veľkom okne v strede prehliadača. Objaví sa pri najbližšej návšteve Denníka N.

unnamed

 

V druhom kroku ich treba povoliť v systémovom okne na mieste, kde zadávate adresu stránky.

2b

Podobne, len na menších obrazovkách, prebieha povoľovanie v mobilných zariadeniach.

Ak sa rozhodnete, že službu už nechcete využívať, vypnúť ju je ľahké – tu je návod pre ChromeFirefox.

Budeme veľmi radi, ak nám svoj názor na službu pošlete na adresu info@dennikn.sk.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Teraz najčítanejšie