Denník N

Takto vyzerá Slovensko, pán premiér

Aby ste si urobili obraz, stačí hoci aj krátka cesta priemerného pracujúceho občana do roboty z Pezinka do prosperujúcej Bratislavy.

Robert Fico sa zastrája, že bude opäť cestovať po Slovensku. Slovensko je totiž úplne iné, ako ho opisujú médiá, a on sa o tom opäť presvedčí počas starostlivo pripravenej cesty vládnou limuzínou. Vezme aj nastupujúcu generáciu Smeru a predstaví im to svoje Slovensko: radostnou piesňou spievajúcu krajinu čistých riek, majestátnych hôr, jedinečného folklóru, skvelej gastronómie, šikovných mladých ľudí a nádejných vedcov, prosperujúcich rodinných firiem aj konkurencieschopných veľkých podnikov, krajinu, ktorej prekvitajúce regióny spája sieť diaľnic a železničných tratí, krajinu bez imigrantov a korupcie, s nízkou nezamestnanosťou, so sociálnymi balíčkami a vlakmi zadarmo. Nádhera žiť v takej krajine.

Aj my ostatní občas cestujeme po Slovensku, no na ukážku toho nášho každodenného Slovenska stačí aj oveľa menej – netreba vyťahovať extrémy, pobudnúť v osade či resocializačnom centre –, stačí hoci aj krátka cesta priemerného pracujúceho občana do roboty z Pezinka do prosperujúcej Bratislavy.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie