Denník N

Kiska prijal Gašpara a žiada od neho vysvetliť konšpiračné vyhlásenie

Andrej Kiska a policajný prezident. Foto – TASR
Andrej Kiska a policajný prezident. Foto – TASR

Policajný prezident už od štvrtka nevysvetlil, prečo sa podpísal pod podozrivé vyhlásenie.

Prezident Andrej Kiska dnes prijal policajného prezidenta Tibora Gašpara „v súvislosti s podporou vyhlásenia, ktoré je plné pochybných konšpiračných tvrdení a dezinformácií“. Denník N o tom informoval prezidentov hovorca Roman Krpelan.

„Dôveru v prácu polície ovplyvňuje aj to, ako vystupujú a akými názormi sa prezentujú jej najvyšší funkcionári. Očakávam, že pán Gašpar verejnosti vysvetlí, prečo podpísal toto vyhlásenie,“ povedal Kiska.

Gašpar sa k obsahu schôdzky nechcel vyjadrovať. „Neviem, ja som sa s ním nedohodol na tom, že by som sa vyjadroval. Bol som na stretnutí, to je všetko,“ povedal pre TASR.

Prezident policajného zboru je podpísaný pod vyhlásením NEF Hospodárskeho klubu o migrácii. Od štvrtka sa k tomu nevyjadril. Vysvetlenie od neho žiada aj Most-Híd – predseda strany Béla Bugár i ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská.

Sprisahanie a mlčiaci policajný prezident

Policajné prezídium v pondelok Denníku N napísalo, že Gašpar sa k otázkam nebude vyjadrovať. Neodpovedá tak ani na otázky, či vyhlásenie podpísal, či súhlasí s názormi v ňom, či ide robenie politiky dohromady s funkciou policajného prezidenta a či sa vzdá svojej funkcie.

Vo vyhlásení sa píše o sprisahaní zahraničím platených mimovládnych organizácií alebo o tom, že médiá klamú.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie