Denník N

Newsfilter: Kauza kapitán Danko, uzavri sa! Je to rozkaz!

Minister obrany Peter Gajdoš. Foto – TASR
Minister obrany Peter Gajdoš. Foto – TASR

U ministra obrany je rozkaz nad zákonom. Robert Fico trhá faktúry za elektrinu v priamom prenose. Deti z chudobných pomerov sa vzďaľujú priemeru + tipy na dobré texty a citát, FB status dňa a nový Shooty.

Tri správy dňa vybral a okomentoval zástupca šéfredaktora Juraj Javorský
Minister obrany je bezpečnostné riziko
Keď sa zdalo, že z vecne banálnej kauzy o vojenských výložkách sa už viac hanby nedá vycediť, postavil sa pred kamery minister obrany. Peter Gajdoš oznámil tónom trojhviezdičkového generála z Tankového prapora, že chce kauzu definitívne uzavrieť.

Gajdoš v prejave niekoľkokrát „podčiarkoval“, že Danko, ktorému vďačí za svoj ministerský plat, si kapitána zaslúžil. Za dôkaz, že to neboli frčky z vďačnosti, považuje minister fakt, že o výložky ho Danko nepožiadal, ba dokonca ich vôbec nečakal a dostal ich ako prekvapenie.

Potiaľto by to bola relatívne očakávateľná reakcia pštrosieho politika, ktorý formulkou „v súlade so zákonom“ vybaví akúkoľvek otázku.

No Gajdoš na svoju smolu rečnil ďalej. Významné boli najmä dve vety: „O rozkazoch sa nediskutuje. Sila rozkazu je viac ako zákon.“ Tie zabezpečili, že napriek rozkazu sa kauza neskončila. Naopak, rozrástla sa o debatu, či by sa k dôvodom na Gajdošovo odstúpenie/odvolanie nemala pridať jeho zjavná nekompetentnosť.

Na dokreslenie ducha Gajdošovej tlačovky treba dodať, že svoj prejav čítal z papiera a slovo „rozkaz“ vyslovoval tak, že na papieri muselo mať podobu „RRRRRozkaz!“, a tón jeho reči by mal na frontovej línii účinok rotačného guľometu. Všetky vtipy, ktoré ste doteraz počuli o zelených mozgoch, sa počas jednej tlačovky zhmotnili do osoby ministra obrany. Ak mladí ľudia nerozumejú starému

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie