Denník N

Newsfilter: Matoviča už nebaví byť iba krikľúňom, chce byť aj vážený pán

Igor Matovič je podľa Naďa rovný chlap. Foto N – Tomáš Benedikovič
Igor Matovič je podľa Naďa rovný chlap. Foto N – Tomáš Benedikovič

Igor Matovič uvažuje o tom, že z OĽaNO spraví konzervatívnu stranu. Fašistom sa páčia fyzické tresty. Lucia Žitňanská vybrala budúcu ombudsmanku + tipy na dobré texty a citát, FB status dňa a nový Shooty.

Tri správy dňa vybral a okomentoval vedúci oddelenia publicistiky Roman Pataj

Matovič si v odbornosti trúfa na SaS, rozmýšľa o strane
Igor Matovič uvažuje o tom, že by OĽaNO zmenil na konzervatívnu stranu. S dôrazom na ochranu chudobných. Pre kolegov z Postoja naznačil dve základné pohnútky, ktoré ho k tomu vedú.

Prvá je, že hoci vo svojom hnutí dáva priestor aj liberálom, tí ho podľa neho dostatočne nevyužívajú. Druhá, chce, aby už jeho projekt nestál len na jednej nohe, ktorou je on a jeho teatrálne vystúpenia.

Túto nohu nechce Matovič úplne odpíliť, ale chce, aby ju podopierala druhá. Odborná. O OĽaNO totiž tvrdí, že ich poslanecký klub je na tom s odbornosťou o čosi lepšie ako SaS. Ak by to aj bola pravda, stále zostáva otázka, či sa jeho expertom podarí dostatočne zviditeľniť pri Matovičovom štýle politiky. Sám totiž priznáva, že ani po zmene na stranu by na ňom veľa nemenil. Pretože „by to naše hnutie životne ohrozilo“.

Ak teda Matovič naozaj zmení OĽaNO na „štandardnú“ stranu, v praktickej politike sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie