OĽaNO do kauzy Holjenčík ťahá Fica cez syna šéfa jeho kancelárie

Opozícia premiérovi priamu zodpovednosť za nárast ceny energií vyčíta aj cez syna jeho najbližšieho spolupracovníka Romana Šipoša.

Roman Šipoš (po pravici premiéra) na stretnutí s Jozefom Holjenčíkom v roku 2015. Foto – TASR

Premiér Robert Fico sa v spore o ceny energií snažil upriamiť pozornosť na stredné Slovensko. Poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová ho do prípadu vťahuje cez východ krajiny.

V RTVS Smeru vyčítala, že sa na zdražovaní podieľal aj syn šéfa kancelárie premiéra Roman Šipoš mladší, ktorý bol až do víkendu členom predstavenstva pološtátnej Východoslovenskej energetiky (VSE) a aj jej majiteľa, tiež pološtátneho VSE Holdingu.

Šéf kancelárie predsedu vlády Roman Šipoš je zrejme najbližším spolupracovníkom Roberta Fica na úrade vlády. Na meno jeho syna je napísaný jeden z bytov v Bonaparte, býva v ňom však Roman Šipoš starší.

V dôsledku stúpajúcich cien energií vypukla v koalícii kríza a predseda SNS Andrej Danko vzťahy pomenoval ako manželstvo pred rozvodom. Zároveň naznačoval, že po ňom v Smere idú.

Stiahol sa „do doby vyšetrenia“

Roman Šipoš mladší cez víkend odstúpil z predstavenstva oboch firiem. VSE Holding je jediným akcionárom Východoslovenskej distribučnej, ktorá v niektorých prípadoch niekoľkonásobne zdvihla ceny koncovým užívateľom zvýšením takzvaných poplatkov za ističe.

Šipoš mladší sa členstva vzdal „do doby vyšetrenia možného pochybenia aj z mojej strany“ a v liste, ktorý poslal ministrovi hospodárstva a neskôr médiám preposlal, tvrdí, že si je istý, že vedome nepochybil. V orgánoch distribučnej členom nie je.

Šipoš sa stal členom predstavenstiev firiem za predchádzajúcej Ficovej vlády.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Jahnátek a ÚRSO

Voľby 2016

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |