Denník N

OĽaNO do kauzy Holjenčík ťahá Fica cez syna šéfa jeho kancelárie

Roman Šipoš (po pravici premiéra) na stretnutí s Jozefom Holjenčíkom v roku 2015. Foto – TASR
Roman Šipoš (po pravici premiéra) na stretnutí s Jozefom Holjenčíkom v roku 2015. Foto – TASR

Opozícia premiérovi priamu zodpovednosť za nárast ceny energií vyčíta aj cez syna jeho najbližšieho spolupracovníka Romana Šipoša.

Premiér Robert Fico sa v spore o ceny energií snažil upriamiť pozornosť na stredné Slovensko. Poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová ho do prípadu vťahuje cez východ krajiny.

V RTVS Smeru vyčítala, že sa na zdražovaní podieľal aj syn šéfa kancelárie premiéra Roman Šipoš mladší, ktorý bol až do víkendu členom predstavenstva pološtátnej Východoslovenskej energetiky (VSE) a aj jej majiteľa, tiež pološtátneho VSE Holdingu.

Šéf kancelárie predsedu vlády Roman Šipoš je zrejme najbližším spolupracovníkom Roberta Fica na úrade vlády. Na meno jeho syna je napísaný jeden z bytov v Bonaparte, býva v ňom však Roman Šipoš starší.

V dôsledku stúpajúcich cien energií vypukla v koalícii kríza a predseda SNS Andrej Danko vzťahy pomenoval ako manželstvo pred rozvodom. Zároveň naznačoval, že po ňom v Smere idú.

Stiahol sa „do doby vyšetrenia“

Roman Šipoš mladší cez víkend odstúpil z predstavenstva oboch firiem. VSE Holding je jediným akcionárom Východoslovenskej distribučnej, ktorá v niektorých prípadoch niekoľkonásobne zdvihla ceny koncovým užívateľom zvýšením takzvaných poplatkov za ističe.

Šipoš mladší sa členstva vzdal „do doby vyšetrenia možného pochybenia aj z mojej strany“ a v liste, ktorý poslal ministrovi hospodárstva a neskôr médiám preposlal, tvrdí, že si je istý, že vedome nepochybil. V orgánoch distribučnej členom nie je.

Šipoš sa stal členom predstavenstiev firiem za predchádzajúcej Ficovej vlády.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Jahnátek a ÚRSO

Voľby 2016

Teraz najčítanejšie