Denník N

Koalícia sa udobrila, Fico s Dankom sa budú viac rozprávať

Andrej Danko, Robert Fico a Béla Bugár po koaličnej rade. Foto N – Tomáš Benedikovič
Andrej Danko, Robert Fico a Béla Bugár po koaličnej rade. Foto N – Tomáš Benedikovič

Smer, Most-Híd a SNS sa dohodli, že v utorok bude odborná koaličná rada o energetike.

Úsmevy, poštuchávanie, vtipné poznámky. Predsedovia koaličných strán Smer a SNS sa po napätí a kríze, ktorú pomenoval predseda SNS Andrej Danko ako manželstvo pred rozvodom, udobrili a znovu sa spolu rozprávajú.

„Keby si bol pekná žena, tak s tebou komunikujem častejšie,“ povedal Dankovi predseda Smeru Robert Fico a smial sa.

Upratali vzťahy

Strany sa dohodli, že sa budú stretávať častejšie a komunikovať aj o odborných témach. V utorok na budúci týždeň bude koaličná rada o energetike, potom chcú prebrať napríklad US Steel.

„Dohodli sme sa na uprataní vzťahov, aby sme komunikovali navzájom my a nie naše tímy,“ povedal Andrej Danko. „Aby sme sa vyhli mediálnym prestrelkám, ktoré sú sústo pre bulvár.“ Chce, aby vzťahy nekazili vyjadrenia „našich podpredsedov, šéfov našich tímov“, hovoril v narážke na Mareka Maďariča a Erika Tomáša. Danko v rozhovore pre Topky povedal, že Tomáš je drzý.

„Hovoril som, že nie je kríza. Neverili ste mi. Teraz to vidíte,“ hovorí aj Béla Bugár. „To, že sem-tam vzniknú problémy, to sa stáva. Dôležité je, aby to, čo máme napísané, bolo aj dodržané.“

Video spred koaličnej rady: Otázky na Danka vyvolávali vtipkovanie
autorka: Martina Koník

Fico: Nielen o hodnotách a ideológii

Fico chce, aby si ľudia uvedomili, že „toto je vláda historického kompromisu, je to mimoriadne vysoko hodnotené v zahraničí“, povedal o spolupráci Mosta-Híd a SNS.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Jahnátek a ÚRSO

Voľby 2016

Teraz najčítanejšie