Denník N

Šéf úradu, ktorého odvolali pre gastrotendre, má nové miesto

Nezničiteľný Martin Senčák. Foto - TASR
Nezničiteľný Martin Senčák. Foto – TASR

Bývalý šéf úradu ministerstva zdravotníctva padol v decembri. Teraz je námestníkom na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Pád kariéry po porušení zákona za druhej vlády Roberta Fica trvá len pár mesiacov.

Bývalý šéf úradu ministerstva zdravotníctva Martin Senčák, ktorý na ministerstve skončil po kauze piešťanského CT a gastrotendrov v štyroch štátnych nemocniciach, má opäť novú funkciu. Podľa webu pluska.sk je po novom námestníkom riaditeľky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Senčáka odvolala vláda 17. decembra po tom, ako sa prevalila kauza desaťročných koncesných zmlúv na nemocničné vývarovne, ktorú otvoril denník Sme a Transparency International. Išlo o zákazky za viac ako 80 miliónov eur, ktoré vysúťažili navzájom prepojené firmy.

Senčák a riaditelia troch nemocníc skončili po tom, ako sa ukázalo, že zmluvy neposudzovala vláda, čo je porušením zákona.

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Slovensko

Teraz najčítanejšie