Denník N

Premiér o obchvate Prešova: Naznačujete, že chceme „udrbať“ 400 miliónov

Foto – TASR
Foto – TASR

Fico tvrdí, že na hľadanie pozemku nemá čas a RTVS nie je verejnoprávna a pomáha opozícii. Naznačil, že Václava Miku ako riaditeľa nepodporí.

Premiér Robert Fico vytkol médiám, že vytvárajú pri obchvate Prešova dojem, že „niekto chce udrbať 400 miliónov eur“. Podľa Fica cena za obchvat zodpovedá terajšiemu trasovaniu.

Vie aj o ďalšej alternatíve, ale „choďte do Prešova a povedzte ľuďom, že to bude o deväť rokov“. Fico hovorí, že je za to, aby bola diaľnica čo najrýchlejšie. Povedal to v relácii Braňa Závodského v rádiu Expres.

Ďaleko od verejnoprávnosti

Fico v nej tiež naznačil, že terajší riaditeľ Václav Mika nebude mať jeho podporu pri voľbe za šéfa RTVS.

„Každý má právo kandidovať, voliť sa bude pravdepodobne v júni, ale môj názor na Slovenskú televíziu a rozhlas je známy – to má ďaleko od verejnoprávnosti.“ Na otázku, či teda nepodporí Miku, povedal: „To je váš výklad. Tá nevyváženosť, jednoznačne pomáhajú slovenskej opozícii, toto je fakt, na ktorom nemôže Slovenská televízia ani rozhlas nič meniť,“ povedal Fico.

Minister kultúry Marek Maďarič sa nedávno v rozhovore pre Denník N o RTVS a Mikovi vyjadril pozitívne: „Moje globálne hodnotenie je pozitívne. Ak sa rozhodne znovu kandidovať, určite by mal patriť k relevantným kandidátom a favoritom.“

Privítal raziu u Bašternáka

„Však chvalabohu,“ odpovedal premiér na raziu, ktorá bola v objektoch Ladislava Bašternáka a súvisela s tým, ako postavil komplex Bonaparte. Fico si v komplexe Bonaparte prenajíma od Bašternáka byt.

Na Exprese povedal, že si byt prenajal v čase, keď nikto netušil, kto je Bašternák. Na poznámku moderátora, že niekto to určite tušil, povedal „ja som netušil“. „Vítam, že orgány činné v trestnom konaní konajú,“ hovorí Fico.

Premiér v lete sľúbil, že sa z bytu v Bonaparte odsťahuje, zatiaľ sa mu to však nepodarilo. „Čo si myslíte, že chodím a hľadám si pozemok? Hľadám dobrú príležitosť, ale nerobím to tak ako niekto iný, kto nemá nič na robote a hľadá si bývanie.“

Premiér povedal, že napriek Bašternákovi k nemu chodia bez problémov aj zahraničné návštevy.

Glváčov omyl si nevšimol

„Ja netuším, o čom hovoríte. Ja nie som v parlamente, ja mám iné povinnosti,“ reagoval zasa na otázku, či sa podpredseda parlamentu Martin Glváč nemá ospravedlniť za to, že omylom hlasoval kartou Andreja Danka.

Predseda vlády pritom sedel do večerajška v parlamente na koaličnej rade, kde bol prítomný aj Glváč.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Obchvat Prešova

Slovensko

Teraz najčítanejšie