Odborníci veria slovenským lyžiarkam, na Velez-Zuzulovú je kurz jedna k jednej

Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová môžu v sobotu získať pre Slovensko historicky prvú individuálnu medailu z lyžiarskych majstrovstiev sveta. Úvodné kolo slalomu sa začína o 9.45, druhé je na programe o 13.00.

Foto: TASR/AP

Na to, že Veronika Velez-Zuzulová získa na majstrovstvách sveta v slalome medailu, vypísali bookmakeri kurz jedna k jednej. Znamená to, že jej dávajú pomerne vysokú, približne 50-percentnú šancu na stupeň víťazov.

Pri Petre Vlhovej odhadujú odborníci 20-percentné medailové šance, pri jasnej favoritke Mikaele Shiffrinovej je pravdepodobnosť zisku cenného kovu až 86-percentná.

Podľa prognóz patria k adeptkám na prvé tri priečky aj Švédka Hansdotterová, domáca Wendy Holdenerová, Nórka Loesethová či Češka Strachová, ktorá na šampionáte obhajuje bronz spred dvoch rokov.

Zuzulovej posledné majstrovstvá sveta

Uvedené čísla naznačujú, že hlavnou slovenskou nádejou je Veronika Velez-Zuzulová. Tá po skvelom vlaňajšku prežíva ešte úspešnejšiu sezónu, keď osem štartov v Svetovom pohári premenila na päť pódiových umiestnení.

V Záhrebe vyhrala, štyrikrát bola druhá, raz štvrtá a najhoršie skončila piata, aj to s výrazným pričinením choroby. Preteky v Maribore Slovenka nedokončila.

Vydarenú sezónu potvrdila Veronika aj v utorok, keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |