Denník N

Obvinený Jánoš je na slobode, zaplatil kauciu. Manželku bude chrániť polícia

Vladimíra Jánoša prepustili v utorok na kauciu. Foto - TASR
Vladimíra Jánoša prepustili v utorok na kauciu. Foto – TASR

Aktualizované 19:16 – Bývalého poslanca Smeru Vladimíra Jánoša polícia obvinila z týrania blízkej a zverenej osoby. Generálny prokurátor s prepustením nesúhlasí.

Bývalého poslanca za Smer Vladimíra Jánoša v utorok po štyroch dňoch prepustili z policajnej cely na slobodu. Zložil kauciu 20-tisíc eur. Rozhodla o tom dnes popoludní sudkyňa Okresného súdu v Prievidzi.

Polícia zároveň oznámila, že bude chrániť jeho manželku. Jánoša polícia obvinila z týrania blízkej a zverenej osoby.

Jánoš ani jeho právny zástupca Ľubomír Hrežďovič sa k prípadu vyjadriť odmietli.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár nesúhlasí s rozhodnutím súdu v Prievidzi.

„V tejto chvíli sa nebudem vyjadrovať k rozhodnutiu prvostupňového súdu, nakoľko som nebol oboznámený s dôvodmi rozhodnutia prepustenia obvineného na slobodu. I napriek tomu, s poukazom na dôkazy, ktoré boli doposiaľ zadovážené, trvám na tom, že dôvody väzby sú reálne dané tak, ako boli uvedené v návrhu prokurátora Okresnej prokuratúry v Prievidzi na vzatie obvineného do väzby,“ povedal Čižnár.

„Súd prijal písomný sľub obvineného, že povedie riadny život, prijal peňažnú záruku vo výške 20 000 eur, ktorú zložila na účet súdu sestra obvineného, píše Roman Tarabus z Krajského súdu v Trenčíne.

Zároveň prijal záruku sestry obvineného za jeho ďalšie správanie a za to, že sa na vyzvanie dostaví k policajtovi, prokurátorovi alebo na súd.

Súd obvinenému uložil povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu zmenu miesta pobytu, Jánoš nesmie vycestovať a má  kontaktovať svoju manželku telefonicky aj cez internet. K manželke ani dcére sa nesmie priblížiť na päť metrov.

 

Video: Martvoň: Na kauciu by som Jánošovi nepožičal
(Autor: Martina Pažitková)

 

Jánoš sa vyhrážal manželke, vydieral ju a psychicky ju týral.

Právny zástupca manželky exposlanca Ivan Katrinec rozhodnutie súdu rešpektuje, aj keď sa s ním nestotožňuje. „Veríme, že sudkyňa urobila všetko pre to, aby životy pani a jej dcéry neboli v ohrození. A pani sudkyňa prepustením Vladimíra J. de facto zobrala zodpovednosť za to, čo urobí Vladimír J. v ďalšej dobe,“ vyhlásil.

Pripomenul, že bývalý poslanec sa svojej manželke mal vyhrážať už od roku 2005 a dodal, že manželka bývalého okresného šéfa Smeru má obavy o svoj život.

Polícia podľa trenčianskej hovorkyne Eleny Antalovej prijala opatrenia, aby ,,nebol ohrozený život a zdravie zainteresovaných osôb“.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Alobalová kauza Smeru

Slovensko

Teraz najčítanejšie