Krajči zo Slovana sa háda s Lintnerom: Prečo máme KHL vymeniť za ziapanie luzy na slovenských zimákoch?

Podľa Lintnera by Slovan mal prestal hrať nezmyselné zápasy v KHL. Krajči šéfovi slovenskej ligy odkazuje, že aj v zbytočných zápasoch chodí na KHL viac divákov ako na všetky zápasy extraligového kola dohromady.

Maroš Krajči a Richard Lintner. Foto: TASR, N – Tomáš Benedikovič

Šéf hokejovej Tipsport ligy Richard Lintner sa dostal do sporu s generálnym manažérom Slovana Marošom Krajčim.

Lintner pre portál Šport.sk vyhlásil, že nevidí zmysel v tom, aby HC Slovan Bratislava ďalej pokračoval v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). Jedným z dôvodov je podľa Lintnera chýbajúca rivalita medzi najúspešnejším slovenským tímom a tamojšími klubmi.

Krajči mu na oficiálnej stránke Slovana okrem iného odpísal, že Slovan nemá dôvod meniť KHL za „ziapanie luzy“ na slovenských zimákoch.

[poll id=“224″]

Fanúšikovia nepoznajú ani názvy klubov

„Slovan by mal prestal hrať v KHL nezmyselné zápasy proti tímom, ktorých hráčov, ba ani názvy fanúšikovia nepoznajú,“ hovoril pre Šport.sk bývalý úspešný reprezentant Lintner. „Síce sa v Bratislave odohrá krásne hokejové predstavenie, ale to, čo fanúšik na Slovane stráca, je pocit rivality.“

„V KHL pre Slovan predsa neexistuje žiadne derby, nie je tam žiadny odveký rival. To je také obrovské mínus, že pre mňa je jediné riešenie čo najrýchlejší návrat Slovana do Tipsport ligy,“ pokračoval Lintner, ktorý je na čele najvyššej slovenskej hokejovej súťaže od roku 2015.

Lintner mal výhrady aj k neúspešnému vystúpeniu Slovana v aktuálnom ročníku. Bratislavčania ani napriek mohutnému finišu nedokázali postúpiť do vyraďovacej časti a sezóna sa pre nich skončila už vo februári.

„Možno aj toto pomôže tomu, aby sme reálne začali uvažovať o tom, aby sa Slovan vrátil tam, kam patrí. Pretože končiť sezónu vo februári, keď všade inde ide ešte len do tuhého, je pre mňa nepochopiteľné,“ uviedol Lintner.

Lintner nemá so Slovanom nič spoločné

Lintnerove kritické slová nezostali dlho bez povšimnutia. Prostredníctvom oficiálnej internetovej stránky Slovana zareagoval Krajči, ktorý šéfa Tipsport ligy nepovažuje za oprávneného komentovať situáciu okolo tímu pôsobiaceho v inej súťaži.

„Na tému značky, produktu a budúcnosti HC Slovan Bratislava sa majú právo a plnú legitimitu vyjadrovať jeho majitelia, akcionári, zamestnanci a niekoľko stotisíc fanúšikov, z ktorých mnohí majú s klubom celoživotný vzťah,“ napísal Krajči vo svojom stanovisku.

Člen predstavenstva klubu sa pustil aj do samotného Lintnera: „Nerozumiem, odkiaľ toto právo vzal Richard Lintner, ktorý s naším klubom nikdy nemal a nemá absolútne nič spoločné, azda okrem pravidelných žiadostí o voľné alebo zľavnené VIP vstupenky, aby si mohol pozrieť vypredané zápasy Slovana v KHL.“

Luza zo slovenských zimákov

„Prečo by mal fanúšik Slovana vymeniť kultúrne a tolerantné prostredie arén v Petrohrade, Moskve, Jaroslavli, Ufe, Kazani, Omsku a inde, kde hráčov po každom zápase vytlieskajú, za ziapanie luzy v akože ‚derby‘ zápasoch na slovenských zimákoch, kde aj päť rokov po odchode Slovana z extraligy je najpopulárnejším skandovaním ‚HC Slovan sk….ná Bratislava‘?“ Krajči tak zareagoval na slová Richarda Lintnera, ktorý si myslí, že Slovan Bratislava má pre KHL neporovnateľne väčší prínos, ako má samotná súťaž pre klub.

„Slovan robí väčšiu reklamu KHL ako nadnárodná liga Slovanu. Pretože to, čo človek zažíva na Slovane, si vedenie KHL praje, aby zažíval všade. To, čo je na tom celom zaujímavé, je Slovan ako skvelý hokejový produkt na Slovensku, nie KHL,“ hovoril zase Lintner.

„Táto liga totiž nemá takú atmosféru ani na polovici štadiónov alebo zápasov, ktoré sa tam odohrajú. KHL bez Slovana, Jokeritu, Dinama Riga a Dinama Minsk je len obyčajná priemerná ruská liga. Tieto kluby jej však dávajú akúsi spoločenskú a nadnárodnú úroveň,“ pokračoval šéf extraligy.

Divácky záujem, nevyplatené mzdy

„Na údajne nezmyselných zápasoch Slovana v KHL v čase, keď už klub nemohol reálne pomýšľať na play-off, bolo viac divákov, ako na všetkých zápasoch tipsportligového kola tesne pred vyvrcholením základnej časti,“ reagoval Krajči v stanovisku.

„Súboje s tímami KHL zo 7 rôznych krajín, ktoré podľa Lintnera fanúšikovia Slovana ani poriadne nepoznajú, priniesli Slovanu a Bratislave zvýšenie priemerných návštev približne o 3 000 divákov na zápas a hodnotu vstupeniek reálne zdvojnásobili až strojnásobili oproti cene, ktorú Slovan mohol pýtať počas pôsobenia v extralige,“ uzavrel diskusiu funkcionár mužstva.

Aj napriek výraznému diváckemu záujmu sa klub v aktuálnej sezóne boril s finančnými problémami. Vedenie mužstva malo opakované problémy s vykrytím rozpočtu a hokejisti nedostávali svoje výplaty celé mesiace.

Situácia sa stabilizovala až na prelome rokov a vyplatenie miezd malo na tím okamžitý efekt a prinieslo výrazné zlepšenie výkonov.

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |