Denník N

Mihál odchádza z SaS, nesúhlasí so Sulíkom a lekári mu radia oddych

Jozef Mihál. Foto N – Vladimír Šimíček
Jozef Mihál. Foto N – Vladimír Šimíček

Aktualizované 22:20. Poslanec odišiel zo strany minulý štvrtok, predsedníctvo dnes schválilo stanovisko o jeho odchode. Mihál na predsedníctve chýbal, zostáva v parlamente. Nicholsonová hovorí, že SaS prišlo o jedno krídlo.

Poslanec SaS Jozef Mihál (51) odchádza po ôsmich rokoch zo strany, zostáva však poslancom Národnej rady. Dôvodom sú podľa strany najmä zdravotné dôvody, nesúlad s názormi predsedu strany Richardom Sulíkom aj veľké pracovné vyťaženie ako experta na dane a odvody.

O odchode Mihála informovala ako prvá hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková, Mihál to zakrátko potvrdil aj pre Denník N. Doterajší podpredseda strany okrem problémov s tlakom hovorí aj o nespokojnosti s politikou Sulíka. Kritizuje ho, že venuje málo pozornosti dianiu na Slovensku a „viac ho zaujíma téma imigrantov, ako je to v Nemecku, ako je to s pádom eura, ako je to s hejtovaním“.

SaS jeho odchod zo strany prijala s pochopením, „pretože bol dlhodobo pod časovým tlakom, ktorý vyplýval z jeho verejných, straníckych funkcií a pravidelných školiteľských aktivít v oblasti daní a odvodov. Jeho dilema medzi potrebou oddýchnuť si od politiky, venovať sa viac prednáškovej činnosti a rodine a jeho nesúhlasom s niektorými postojmi predsedu SaS Richarda Sulíka vyústila nielen do častých absencií v parlamente, ale nakoniec aj do odchodu zo strany,“ napísala hovorkyňa.

„Pre mňa je Jozef Mihál najkvalitnejším človekom a odborníkom, ktorý tvoril neoddeliteľnú súčasť SaS. Jeho rozhodnutie zrelo dlho a ja ho chápem. Je mi to veľmi ľúto,“ povedala podpredsedníčka parlamentu a strany Lucia Nicholsonová. „Keď Richard Sulík nedávno hovoril o dvoch krídlach, vďaka ktorým SaS lieta, dnes o to pravé krídlo prišiel,“ vyhlásila Nicholsonová. Na otázku, či ona v SaS zostáva,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Sulík a SaS

Teraz najčítanejšie