Manchester City v napínavom zápase zdolal Monaco, tešil sa aj Atlético Madrid

Raheem Sterling (vpravo) oslavuje úvodný gól do bránky Monaka v osemfinále Ligy majstrov. (Foto: AP/Dave Thompson)

Manchester City porazil v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov AS Monaco 5:3. Domáci ešte v 70. minúte prehrávali 2:3, potom však vďaka gólom Agüera, Stonesa a Saneho otočili stav zápasu. V druhom dueli porazil Atlético Madrid nemecký Bayer Leverkusen 4:2.

Manchester City – AS Monaco 5:3 (1:2)

Góly: 26. Sterling, 58. a 71. Agüero, 77. Stones, 82. Sané – 32. a 61. Falcao, 40. Mbappé. Rozhodca: Antonio Mateu Lahoz (Šp.), ŽK: Agüero, Sterling, Fernandinho, Otamendi, Zabaleta – Glik, Sidibé, Bakayoko, Falcao, B. Silva, Fabinho

ManCity: Caballero – Fernandinho (62. Zabaleta), Otamendi, Stones, Sagna – De Bruyne, Y. Touré, D. Silva – Sané, Agüero (87. Fernando), Sterling (90. Navas)
AS Monaco: Subašič – Sidibé, Glik, Raggi, Mendy – Fabinho, Bakayoko (88. Dirar) – B. Silva (85. Moutinho), Lemar, Mbappé (79. Germain) – Falcao

Monaco nastúpilo s vysokým napádaním, ktoré v prvom polčase robilo hráčom Manchestru City značné problémy. V 19. minúte mohol otvoriť skóre Glik, ktorý však zostal na zadnej žrdi hlavou loptu dobre netrafil. Domácim trvalo dlhšie, kým sa v ofenzíve osmelili. V 23. minúte spálil tutovku Agüero, ktorý nezužitkoval center De Bruyneho.

V 26. minúte však Monaco už prehrávalo, keď Raheem Sterling doťukol loptu zblízka do siete po ukážkovej prihrávke Leroya Saného . Monaco sa však rýchlo spamätalo, v 32. minúte center Fabinha usmernil do siete hlavou Radamel Falcao – 1:1. V 40. minúte prišiel druhý trest pre nekoncentrovanú obranu anglického tímu. Mbappé dostal ideálnu loptu do behu a prepálil Caballera – 1:2.

Na začiatku druhého polčasu Otamendi netakticky fauloval vo vlastnej šestnástke, ale Falcaov slabý pokus z jedenástky domáci brankár chytil a podržal svoj tím. V 58. minúte Agüero vyrovnal na 2:2, ale deň otvorených dverí v defenzíve tímu Pepa Guardiolu potrestal zakrátko Falcao – 2:3.

To však bolo zo strany hostí všetko, nasledovalo ofenzívne predstavenie Manchestru City. Najskôr sa v 71. minúte Falcaovi vyrovnal iný dvojgólový hrdina večera Agüero a po ňom Stones so Sanem strhli v osemgólovom dueli víťazstvo na stranu City.

Hráč Atlética Saul Niguez(vľavo) strieľa úvodný gól cez Aleksandara Dragoviča z Leverkusenu. (Foto: AP/Martin Meissner)
Hráč Atlética Saul Niguez(vľavo) strieľa úvodný gól cez Aleksandara Dragoviča z Leverkusenu. (Foto: AP/Martin Meissner)

Bayer Leverkusen – Atlético Madrid 2:4 (0:2)

Góly: 48. Bellarabi, 68. Savič (vlastný) – 17. Niguez, 25. Griezmann, 59. Gameiro (z 11 m), 86. Torres. Rozhodca: William Collum (Škót.), ŽK: Henrichs, Dragovič, Wendell, Aranguiz – Torres, Gabi, Filipe Luis.

Leverkusen: Leno – Henrichs, Dragovič, Ömer Toprak, Wendell – Bellarabi (66. Pohjanpalo), Aranguiz, Kampl, Brandt (88. Bailey) – Havertz (56. Volland), Hernandez
Atlético: Moya – Vrsaljko, Savič, Gimenez, Filipe Luis – Koke, Gabi, Niguez, Carrasco (78. Torres) – Griezmann (78. Correa), Gameiro (71. Thomas)

Hráči Atlética vstúpili do stretnutia aktívne a od úvodu na trávniku BayAreny dominovali. V 16. minúte si loptu po centri Filipeho Luisa takmer zrazil do vlastnej brány Wendell, jeho teč pristál na brvne.

Už o minútu neskôr obrancovia Leverkusenu nechali veľa priestoru Niguezovi, ktorý krížnou strelou zvnútra šestnástky nedal Lenovi šancu zakročiť – 0:1. V 25. minúte bolo 0:2 po tom, ako bleskovú kontru zakončil Gameiro strelou pod brvno. Po pol hodine mohol Kampl streliť kontaktný gól, jeho pokus Moya vyškriabal s námahou na roh.

Krátko po prestávke sa podarilo znížiť Bellarabimu- 1:2. Už o dve minúty si mohlo Atletico vypracovať dvojgólový náskok opäť, ale strela Gameira skončila iba na bočnej konštrukcii brány.

Francúzsky kanonier si napravil chuť v 59. minúte premenenou penaltou – 1:3. Domáci nezložili zbrane, pomohol im vlastný gól Saviča, lenže v 86. minúte spečatil na konečných 2:4 striedajúci Fernando Torres.