Denník N

Kaliňák zatiaľ nevidí dôvod na vylúčenie Jánoša zo Smeru

Vladimír Jánoš pri príchode na súd. Foto - archív tasr
Vladimír Jánoš pri príchode na súd. Foto – archív tasr

Na vylúčenie exposlanca Smeru Vladimíra Jánoša zo strany zatiaľ nie je dôvod. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister vnútra a podpredseda vládnej strany Robert Kaliňák. Treba podľa neho rešpektovať prezumpciu neviny a počkať na výsledok vyšetrovania a práce súdov.

„V tomto prípade ide o spor rodiny, kde je podozrenie z týrania blízkej osoby a domáceho násilia, to asi treba podrobne preukázať,“ povedal Kaliňák.

Vylúčenie zo strany sa podľa neho častejšie používa v prípade stíhania pre trestnú činnosť, ktorá súvisí s výkonom povolania, napríklad v prípade korupcie. „Takéto druhy konaní, bez ohľadu na mieru dôkazov, môžu vykazovať určitú neetickosť konania,“ povedal Kaliňák.

Jánoša obvinili v piatok minulého týždňa z týrania manželky a dcéry. Ešte predtým mu polícia zhabala zbrane, ktoré mal v legálnej držbe. Od piatka bol v cele, v utorok ho prepustili na kauciu 20-tisíc eur.

Jánoš bol aj podpredsedom parlamentného výboru pre ľudské práva. Obvinenia minulý týždeň poprel, no potom sa vzdal mandátu poslanca aj funkcie okresného predsedu Smeru v Prievidzi.

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Slovensko

Teraz najčítanejšie