Trumpa stále straší populárny Obama, ten si užíva život a zarába milióny

Donald Trump bývalého prezidenta obvinil z toho, že stojí za protestmi proti republikánom a za únikmi informácií z Bieleho domu.

Stránka Obamovej prezidentskej kampane vo Francúzsku. Foto – obama2017.fr

Barack Obama z úradu odchádzal ako mimoriadne populárny prezident. Jeho ratingy sa tesne pred Trumpovou inauguráciou dostali na najvyššiu úroveň od jeho zvolenia – 59 percent Američanov ho podporovalo a iba 37 percent s ním nesúhlasilo.

Pre porovnanie – Donald Trump mal posledný februárový týždeň podporu 42 percent Američanov (Obama mal v roku 2009 mesiac po zvolení 62-percentnú podporu).

Obama však nie je populárny len v USA. Vo Francúzsku skupinka nespokojných voličov chce, aby sa stal francúzskym prezidentom. Podobne ako Američania, ktorí nechceli voliť ani Trumpa, ani Clintonovú, a ľutovali, že Obama už nemôže tretíkrát kandidovať, ani Francúzi nie sú spokojní so svojou aktuálnou ponukou.

Yes, we can po francúzsky

Práve Obama sa skupinke Parížanov zdá ako vhodný kandidát, ktorý by mohol poraziť líderku Národného frontu Marine Le Penovú. Na jeho podporu už vyzbierali viac ako 40-tisíc podpisov, v uliciach Paríža mu vylepili plagáty a vytvorili aj webovú stránku.

Pre francúzsku kampaň dokonca použili aj jeho volebné heslo „Yes, we can“, ktoré vo francúzštine znie „Oui on peut“. Stránka kampane sľubuje, že do 15. marca vyzbiera milión podpisov, aby Obamu presvedčili, že sa mu vo Francúzsku oplatí kandidovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Donald Trump

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |