Liga majstrov: PSG vyradilo Chelsea, dvakrát vyrovnalo aj bez vylúčeného Zlatana

David Luiz, bývalý hráč Chelsea, sa teší z gólu do siete domácich. Foto - AP
David Luiz, bývalý hráč Chelsea, sa teší z gólu do siete domácich. Foto – AP

Parížsky klub dostal gól 10 minút pred koncom druhého polčasu aj pár minút po začiatku predĺženia, ale vždy dokázal vyrovnať a je vo štvrťfinále.

Futbalisti Bayernu Mníchov a Paríža St. Germain sú ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov.

Nemecký veľkoklub si účasť v najlepšej osmičke zaistil stredajším vysokým víťazstvom 7:0 nad ukrajinským Šachtarom Doneck, s ktorým na jeho pôde v prvom zápase uhral bezgólovú remízu. Bayern v osemfinálovej odvete vyrovnal strelecký rekord vo vyraďovacej fáze súťaže.

Parížu sa podarilo revanšovať londýnskej Chelsea za vlaňajšie vyradenie vo štvrťfinále LM. Po domácej remíze 1:1 uhral na Stamford Bridge s lídrom anglickej ligy postačujúcu remízu 2:2 po predĺžení a dostal sa tretíkrát v rade do štvrťfinále.

Duel v Londýne ovplyvnilo prísne vylúčenie útočníka PSG Zlatana Ibrahimoviča, ktorý v 32. minúte v snahe získať loptu v sklze neúmyselne zasiahol Oscara.

Napriek tomu hrdinsky bojujúci zverenci trénera Laurenta Blanca vybojovali postup. Rozhodol o ňom v 114. minúte kapitán Thiago Silva.

Už v utorok si ako prví vybojovali postup rekordný desaťnásobný držiteľ a obhajca trofeje Real Madrid a FC Porto.

Ďalšie odvety osemfinále LM sú na programe 17. a 18. marca.

Liga majstrov – odvetné zápasy osemfinále:

Bayern Mníchov – Šachtar Doneck 7:0 (2:0)

Góly: 4. a 52. Müller (prvý z 11 m), 34. Boateng, 49. Ribéry, 63. Badstuber, 75. Lewandowski, 87. Götze. Rozhodoval: Collum (Škót.), ŽK: Badstuber, Boateng – Douglas Costa, ČK: 3. Kučer (Šachtar)
Prvý zápas: 0:0, do štvrťfinále postúpil Bayern Mníchov

Zostrih zápasu

Chelsea Londýn – Paríž St. Germain 2:2 po predĺžení (1:1, 0:0)

Góly: 81. Cahill, 96. Hazard (z 11 m) – 86. David Luiz, 114. Thiago Silva. Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Oscar, Ramires, Diego Costa – Thiago Motta, Matuidi, David Luiz, Verratti, ČK: 32. Ibrahimovič (PSG)
Prvý zápas: 1:1, do štvrťfinále postúpil Paríž. St. Germain

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].