Denník N

Mečiar sa viackrát rozzúril: Pri amnestiách hráte o Ficovu hlavu, nie o moju

Vladimír Mečiar opúšťa TA3. Foto N – Vladimír Šimíček
Vladimír Mečiar opúšťa TA3. Foto N – Vladimír Šimíček

Vladimíra Mečiara vytiahol do televízie pokus o zrušenie amnestií a film Únos. Opäť spustil prúd neoveriteľných rečí aj zjavné nezmysly.

Vladimír Mečiar sa po rokoch objavil v televízii pri téme, ktorá z neho v očiach mnohých ľudí na Slovensku urobila zločinca. O svojich amnestiách, únose prezidentovho syna a vražde Roberta Remiáša hovoril v TA3.

„Je to táto koalícia a táto vládna zostava a hráte o hlavu Fica, nie moju. Ja som si vedomý, že mne sa nič nestane,“ predpovedal Mečiar problémy koalícii a druhému hosťovi relácie Bélovi Bugárovi opakoval, že on s únosom a ani so smrťou Remiáša nič nemá.

Mečiar pristal na účasť v debate krátko po premiére filmu Únos, ktorý má za sebou najúspešnejší prvý víkend spomedzi všetkých slovenských filmov.

Video: Klamár, ozývalo sa pred televíziou, keď Mečiar obhajoval amnestie
autorka: Martina Koník

Záhadný Mečiar vie všetko, ostatní nič

Starnúci Mečiar bol sebavedomý. Miestami sa trochu triasol a nevedel obsedieť vraj pre kŕče, slová však z neho išli takmer v takej kadencii, ako keď bol premiérom.

„Ešte ani dnes si nedovolím celú pravdu povedať. Niektoré veci by boli šokujúce pre verejnosť. Bude to uverejnené v knihe,“ hovoril Mečiar a obviňoval všetkých, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Mečiarove amnestie

Teraz najčítanejšie