Zuzana Ťapáková: Zarazilo ma, že slovo Hlávkovej sa stalo slovom Božím

Mediálna poradkyňa ministra Lajčáka naďalej zvažuje, že by kandidovala na šéfku RTVS. Verím, že mediálna honba na čarodejnice nijako neovplyvní vnímanie mojej prípadnej kandidatúry, hovorí.

Zuzana Ťapáková. Foto N – Vladimír Šimíček

Zuzana Ťapáková v rozhovore pre Denník N hovorí:

  • či bude žalovať Zuzanu Hlávkovú,
  • prečo je podľa nej kauza okolo predsedníctva nafúknutá,
  • či bol výber agentúry Evka pre predsedníctvo čistý,
  • či by nazvala novinárov prostitútkami,
  • ako vidí svoje šance v boji o post šéfa RTVS,
  • či sa o svojej kandidatúre rozprávala s ministrom Maďaričom,
  • alebo ako hodnotí odchod Markízy z antén.

Pracujete stále pre ministerstvo zahraničných vecí?

Áno, stále pracujem ako externá poradkyňa na základe dohody. V rámci predsedníctva bolo mojou úlohou nastaviť marketingový a mediálny plán, formu zviditeľnenia a prezentácie Slovenska ako predsedajúcej krajiny EÚ. Pravdupovediac, takéto novinárske otázky sa ma istým spôsobom dotýkajú. Ste asi piaty, kto sa ma na to pýta. Neviem, prečo by som tam nemala pracovať, neviem, prečo je taký záujem o to, kde pracujem. Nie som štátnym zamestnancom, ani verejne činná osoba.

Chcel som si len ujasniť vašu pozíciu, to je celé. No už vo svojej odpovedi narážate na dianie po výpovedi Zuzany Hlávkovej, ktorá kritizovala spôsob organizácie kultúrnych podujatí k slovenskému predsedníctvu v Rade EÚ. Preto sa spýtam inak – zobrali by ste tú prácu znova?

Po tých skúsenostiach a po tom všetkom, čo sa udialo, nie som presvedčená, že by som to opäť chcela absolvovať. Ak by ste sa ma spýtali, či by som po tom, čo som zažila v televízii, prešla celým tým bojom s Markízou, odpovedala by som bez váhania – áno, prešla. V tomto prípade to tak necítim. To, čo sa stalo, bolo nespravodlivé a poškodilo to moju povesť.

V čom vidíte tú nespravodlivosť?

Nespravodlivé bolo, že som sa ocitla v nejakých súvislostiach, za ktoré nenesiem zodpovednosť. Ničím som sa neprevinila, napriek tomu na mne leží ťarcha akejsi pseudokauzy, ktorá bolo účelovo vytvorená. Neviem, kto a čo je v pozadí, ale vnímam to ako veľmi nezdravý jav.

Hovoríte podobne ako premiér Robert Fico či minister Miroslav Lajčák. Aj oni povedali, že kauzu vnímajú ako niečo cielené, hovorili o útoku na slovenské predsedníctvo v Rade EÚ. Z čoho vzniká dojem, že išlo o niečo organizované?

Budem hovoriť za seba, ak dovolíte. Keď ste neprávom obvinený, keď na vás niekto vyleje vedro špiny, bez dôkazov a pádnych argumentov, a médiá to začnú vnímať ako hotový fakt, nemôžete to vnímať inak ako skrivodlivosť. Tridsať rokov som si úspešne budovala svoju profesionálnu kariéru a vždy som sa živila poctivo. Nikdy som nebola zapletená do žiadnych škandálov ani korupcie. A zrazu som sa ocitla v niečom, čo je vykonštruované. Preto sa aj ja zamýšľam nad tým, čo je za tým a prečo slečna, ktorá obvinenia vyslovila, čakala tak dlho so zverejnením.

Zuzana Hlávková tvrdí, že práve vy ste tlačili na to, aby kultúrne podujatia k slovenskému predsedníctvu boli drahšie a veľkolepejšie. Vy ste vtedy reagovali vyhlásením, že voči Hlávkovej zvažujete právne kroky. Žalujete ju?

Podala som trestné oznámenie a žaloby sú v procese.

Za čo konkrétne?

Keďže je to v štádiu vyšetrovania, nebudem sa k tomu vyjadrovať. Budem rada, keď sa všetky veci vyšetria, lebo je tu čo vyšetrovať. Bolo by dobré, keby sa veci doriešili právnou cestou, lebo doteraz je všetko len v rovine dojmológie.

To znamená, že je Hlávková klamárka?

Definitívne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Predražené predsedníctvo

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |