Kaliňák je jeden znalecký posudok od konca kariéry

Obrana ministra vnútra môže naraziť nielen na fakty, ale aj na profesionálnu česť generálneho prokurátora.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

SaS a OĽaNO na tlačovej besede oznámili, že chcú oživiť vyšetrovanie prípadu podozrenia, že Robert Kaliňák dostal od Ladislava Bašternáka úplatok, respektíve že pre neho pral špinavé peniaze. Povedali, že podajú sťažnosť na postup vyšetrovania prípadu B. A. Haus.

Na prvý pohľad to už vyzerá ako zúfalý pokus oživiť ešte tému Bašternákových vratiek. No na druhý, tretí a ďalší raz sa skôr zdá, že opozícia nebola k rukolapnému dôkazu proti Kaliňákovi nikdy tak blízko ako teraz. Dva dôvody:

1. Čižnár nie je úplne gumený

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár v pondelok požiadal špeciálnu prokuratúru, aby mu predložila spis týkajúci sa B. A. Haus. Urobil to hneď po víkende, počas ktorého sa stalo verejne známe, aké nedokonalé bolo doterajšie vyšetrovanie podozrení voči Bašternákovi, Kaliňákovi a Počiatkovi.

Čižnár to urobil z vlastnej vôle, nebol k tomu okolnosťami prinútený. Presne tak ako minulý rok, keď si od špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika iniciatívne vyžiadal starý spis o Bašternákových vratkách a po jeho prečítaní dal prípad znova otvoriť.

2. Pointa je v skutočnej cene bytov a víl

Tak ako v prípade vyšetrovania starých vratiek Bašternáka, aj v prípade B. A. Haus naďabí generálny prokurátor Čižnár

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Robert Kaliňák

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |