Šéf agentúry Rezník: Okydávajú tu TASR, Vašo to nepotrebuje

Parlamentný výbor riešil prepojenia TASR na finančnú skupinu Slavia Capital. Riaditeľ agentúry Rezník za tým vidí boj o šéfa RTVS, Václav Mika to nechcel komentovať, pretože môžu byť protikandidáti.

Andrej Danko v Tablet TV

Šéf verejnoprávnej tlačovej agentúry TASR Jaroslav Rezník poslancom vysvetľoval, prečo je agentúrny web Teraz.sk prepojený s podnikateľom Milošom Juríčkom, ktorý podniká s finančnou skupinou Slaviou Capital. Väčšina poslancov výboru pre kultúru a médiá je s fungovaním TASR spokojná.

Polovicu webu Teraz.sk vlastní TASR, druhú od roku 2013 Juríčkova firma Assets Managment. Skutočnosť, že Teraz.sk už roky nie je verejnoprávnym médiom, ale akciovou spoločnosťou, do marca nikto nezaregistroval. Rezník dnes toto spojenectvo obhajoval aj tým, že Juríček je v kontakte so Slaviou Capital až od roku 2016. V obchodnom registri sú však verejne prístupné dokumenty, ktoré hovoria o ich spoločnom podnikaní už v roku 2011.

Šéf TASR podporu má

Rezník dnes nevysvetlil, prečo bol najčastejším hosťom v relácii Tablet.tv predseda SNS Andrej Danko.

Riaditeľa agentúry dnes podporili poslanci Smeru Dušan Jarjabek a Miroslav Číž, hoci minister kultúry Marek Maďarič (Smer) ho kritizoval. „Tlačová agentúra neporušila zákon, ale je tam prepojenie na finančnú skupinu. Otázka prieniku finančných skupín do médií je aktuálna nielen na Slovensku, ale v celej Európe, pretože potom sa môžu ľudia ekonomicky silní dostať nielen do médií, ale aj do politiky,“ povedal Maďarič.

V utorok vyslovila podporu Rezníkovi aj správna rada agentúry, ktorej predsedá bývalý guvernér Národnej banky Slovenska Vladimír Masár. Spravodajstvo Teraz.sk je podľa správnej rady objektívne a vyvážené.

Riiaditeľ TASR Jaroslav Rezník s premiérom Robertom Ficom v priestoroch agenúry. foto - TASR
Riaditeľ TASR Jaroslav Rezník s premiérom Robertom Ficom v priestoroch agentúry. Foto – TASR

Maďarič povedal, že bude s Masárom ešte hovoriť. Prekáža mu, že v zápisnici správnej rady nie je ani slovo o tom, že by sa zaoberali aj prepojením média na finančnú skupinu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |