Denník N

Vyšetrujú potýčku Kotlebovho poslanca Mazureka a jeho otca s policajtmi

Mazurek na proteste proti islamu v roku 2015. Reprofoto – N
Mazurek na proteste proti islamu v roku 2015. Reprofoto – N

Otec Kotlebovho poslanca podal trestné oznámenie pre útok policajta. Útočníkom môže pritom byť v skutočnosti poslanec ĽSNS Milan Mazurek.

Otec poslanca ĽSNS Milan Mazurek starší podal trestné oznámenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa a výtržnictvo na neznámeho páchateľa. V trestnom oznámení opisuje, ako naňho v pondelok v Ružomberku zaútočil policajt v civile. Bol pri tom aj jeho syn, poslanec Milan Mazurek.

V skutočnosti možno útočil práve Kotlebov poslanec. Polícia vyšetruje pondelkový incident Mazurekovcov s policajtmi ako útok na verejného činiteľa v súbehu s výtržníctvom.

Podľa informácií Denníka N prebehol incident takto: Mazurekov otec si zblízka mobilom natáčal tvár policajta, ktorý bol súčasťou prezidentovej ochrany. Policajt ho vyzval, aby dal mobil ďalej od jeho tváre, Mazurek starší odmietol, tak ho policajt odstrčil. Vtedy údajne policajta napadol poslanec Mazurek tak, že tento spadol na zem.

Iný prípad poslanca Mazureka práve vyšetruje Národná kriminálna agentúra pre výroky v rádiu Frontinus, vedie trestné stíhanie vo veci podnecovania hanobenia osôb a vyhrážania sa osobám pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine alebo pôvodu rodu.

Video: Poslanec Mazurek počas útoku na arabskú rodinu (od 13:55)
zdroj: RafaVideoart

Kotlebovci priznávajú, že poslanec policajta „odstrčil“

Milan Mazurek starší aj podpredseda Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko Milan Uhrík opisujú pondelkový incident z Ružomberka ako fyzický útok policajta na šokovaného poslancovho otca, ktorý si ho chcel len odfotiť.

Podľa verzie Mazureka staršieho si boli spolu so synom pozrieť Mauzóleum Andreja Hlinku a potom sa presunuli k Hlinkovej soche. Zbadali trojicu mužov, jeden ich vraj nakrúcal na kameru. Keď si ho chcel Mazurek starší odfotiť na mobilný telefón a pristúpil k nemu bližšie, neznámy muž s kapucňou na hlave a s okuliarmi mu vraj vyrazil „rýchlym úderom“ mobil z ruky, on ustúpil, spadli mu okuliare a tie sa rozbili.

Kotlebovci zásah poslanca Mazureka opisujú len tak, že sa „zastal otca“ a že policajta „odstrčil“.

Mazurekovci tvrdia, že až vtedy sa obidvaja dozvedeli, že trojica sú policajti.

Polícia o detailoch prípadu nehovorí. Faktom je, že vyšetruje útok na verejného činiteľa.

Mazurek s povesťou násilníka

Polícia nešpecifikovala, či vyšetrovanie útoku na verejného činiteľa smeruje k poslancovi Mazurekovi, ktorý „odstrčil“ policajta, alebo k jednému z policajtov. Poslanec aj policajt sú verejní činitelia.

Kotlebovci však o útoku na poslanca Mazureka nehovoria ani slovo.

„Môžeme potvrdiť, že malo dôjsť k incidentu s príslušníkom Policajného zboru SR. V súčasnosti prebiehajú všetky potrebné procesné úkony a z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť k prípadu žiadne bližšie informácie,“ reagoval žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík na otázky k incidentu.

Video: Nenávistný prejav Mazureka v parlamente
autor: Eugen Korda/.týždeň

Vyšetrovanie pravdepodobne smeruje k nežiaducej aktivite poslanca Mazureka pri incidente. Policajný hovorca Moravčík hovorí o incidente „s príslušníkom polície“.

Poslanec Milan Mazurek je známy aj pre to, že bol v skupine násilníkov, ktorí na bratislavskej hlavnej stanici vulgárne a rasisticky pokrikovali po arabskej rodine a hádzali do nej kamene, musela vtedy zasahovať polícia.

Zviditeľnil sa tiež nenávistným prejavom o islame v parlamente, kde si viackrát vymýšľal.

Mazureka tiež vyšetrovala polícia pre výrok na Facebooku, že informácie o smrti 6 miliónov Židov počas druhej svetovej vojny sú „lži a rozprávky“. Vyšetrovanie napokon zastavili.

[Kúpte si knihu Kotleba. Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamente od novinára Daniela Vraždu.]

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Marian Kotleba

Slovensko

Teraz najčítanejšie