Man Utd je vo štvrťfinále Európskej ligy, s ruským Rostovom mu hrozilo predĺženie

Foto – ap
Foto – ap

Až do posledných sekúnd musel anglický tím bojovať o postup do štvrťfinále Európskej ligy.

Manchester United postúpil do štvrťfinále Európskej ligy, proti ruskému Rostovu sa však nečakane vytrápil až do úplného konca. Po remíze 1:1 vonku vyhral doma iba 1:0 a v závere ho od predĺženia dvoma výbornými zákrokmi zachraňoval brankár Sergio Romero.

Anglickému veľkoklubu trvalo 70 minút, kým Juan Mata po prihrávke pätičkou od Ibrahimoviča strelil prvý gól zápasu, a potom tŕpol pri dvoch slušných šanciach hostí.

Romero, ktorý robí iba dvojku Davidovi De Geovi, podržal tím najprv v 78. minúte po hlavičke z blízka a potom v posledných sekundách po výbornom priamom kope, ktorý vyrazil spod brvna.

Manchester, ktorý je favoritom na zisk trofeje, je medzi najlepšou osmičkou spoločne s Besiktasom Istanbul, Celtou Vigo, Genkom, Schalke 04,  Anderlechtom Brusel, Olympiquom Lyon a Ajaxom Amsterdam.

Žreb štvrťfinále je na programe v piatok v Nyone.

Európska liga – odvety osemfinále

Besiktas Istanbul – Olympiakos Pireus 4:1 (2:1)

Góly: 10. Aboubakar, 22. Babel, 75. Babel, 84. Tosun – 31. Elyounoussi, ČK: 39. Aboubakar

prvý zápas: 1:1, postúpil Besiktas

FK Krasnodar – Celta Vigo 0:2 (0:0)

Góly: 52. Mallo, 80. Aspas, ČK: 86. Kabore (Krasnodar)

prvý zápas: 1:2, postúpilo Vigo

KRC Genk – KAA Gent 1:1 (1:0)

Góly: 20. Castagne – 84. Verstraete

prvý zápas: 5:2, postúpil Genk

Borussia Mönchengladbach – FC Schalke 04 2:2 (2:0)

Góly: 26. Christensen, 45.+ Dahoud – 54. Goretzka, 68. Bentaleb (11 m).

prvý zápas: 1:1, postúpilo Schalke

Manchester United – FK Rostov 1:0 (0:0)

Gól: 70. Mata

prvý zápas: 1:1, postúpil Manchester Utd.

RSC Anderlecht Brusel – APOEL Nikózia 1:0 (0:0)

Gól: 65. Acheampong

prvý zápas: 1:0, postúpil Anderlecht

AS Rím – Olympique Lyon 2:1 (1:1)

Góly: 17. Strootman, 60. Tousart (vlastný) – 16. Diakhaby

prvý zápas: 2:4, postúpil Lyon

Ajax Amsterdam – FC Kodaň 2:0 (2:0)

Góly: 23. Traore, 45.+ Dolberg (11 m). Rozhodovali: Kružliak – Balko, Somoláni (všetci SR).

prvý zápas: 1:2, postúpil Ajax/