Súd rozhodol, že vedkyňu, ktorú prepustili a ponúkli jej prácu upratovačky, diskriminovali

Národné lesnícke centrum vo Zvolene prehráva ďalší spor so svojou bývalou zamestnankyňou Vierou Petrášovou. Ak vedkyňa právoplatne vyhrá, lesníci môžu zaplatiť sumu blížiacu sa k stotisíc eurám, spor sa však môže pre odvolania ťahať ešte dlho.

Sedem rokov po tom, čo docentka Viera Petrášová dostala výpoveď v Národnom lesníckom centre (NLC), rozhodol Okresný súd, že to bolo neplatné. Vedkyňa v odbore lesníctva má dnes 61 rokov a je v dôchodkovom veku, rovnako ako sudkyňa, ktorá o prípade rozhodovala. Vyhraté Petrášová ani zďaleka nemá – teraz ju čaká súd o ušlú mzdu a aj dnešný rozsudok ešte nie je právoplatný – lesníci sa môžu odvolať na vyššie súdy a spor sa bude ďalej ťahať.

Proces môže trvať roky

„Musíme počkať, či sa odvolajú. Dúfam, že proces nebude trvať ďalších sedem rokov. Určite sa do práce vrátim,“ povedala Petrášová po vyhlásení rozsudku.

Keď Petrášovú v roku 2009 prepustili pre nadbytočnosť, bola vo firme jedinou znalkyňou pre všetky odvetvia v odbore lesníctva. Odvtedy sa so zamestnávateľom súdi.

Aj keď súdy rozhodli v jej prospech v časti, že výpoveď je neplatná, rozhodovať sa bude ešte osobitne aj o náhrade ušlej mzdy a nemajetkovú ujmu, ktorá sa v súčte môže pohybovať okolo stotisíc eur.

Celý proces môže trvať roky.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Kotleba - kniha od autora tohto textuViac info

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |