Imrecze sa pochválil novou službou, daňové priznanie môžete odovzdať priamo z auta

Opozičný politik Beblavý poznamenal, že pri investícii viac ako 100 miliónov do IT daniarov by čakal iné služby.

Foto – Finančná správa

Šéf finančnej správy František Imrecze sa na Facebooku pochválil, ako vyšli v ústrety motoristom, ktorí chcú podať daňové priznanie a majú problém s parkovaním. Preto skúšajú odovzdávanie daňových priznaní „drive-in“. Pred daňovým úradom bude pristavené auto, kde motoristi len podajú tlačivo, vezmú si potvrdenie a bez toho, aby vystúpili, môžu pokračovať v ceste.

„Chceme vám vyjsť v ústrety, aby ste nemuseli pri podávaní daňových priznaní riešiť parkovanie. Zistili sme, že pre väčšinu z vás je to často najväčšou záťažou. Pomôže vám to?,“ pýta sa Imrecze.

Daniari chcú novinku začať testovať v Bratislave a nerozbehnú ju hneď vo veľkom. „Bude to len jedno auto pred daňovým úradom na Ševčenkovej ulici. Uvidíme, či bude o túto službu záujem alebo nie,“ povedala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková. Otestovať to chcú 31. marca. Ak sa to osvedčí, nevylučujú, že to využijú aj v budúcnosti.

Aktivitu daniarov si všimol opozičný poslanec Miroslav Beblavý, ktorý ju aj skomentoval: „Chcem oceniť túto snahu, ale pri viac ako 100 miliónoch eur len na nový informačný systém Finančnej správy by som očakával riešenia, ktoré viac pripomínajú Britániu a menej Burundi.“

Macíková hovorí, že to naozaj iba testujú. „Naďalej však dávame do pozornosti predovšetkým elektronickú komunikáciu s daňovým úradom,“ uviedla hovorkyňa.

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |