Saganov premožiteľ: Niektorí jazdci si myslia, že je z inej planéty. Ja som sa s ním pohrával

Peter Sagan sa sťažoval, že v závere Miláno – San Remo s ním Michał Kwiatkowski nechcel spolupracovať.

Sagan, Kwiatkowski a Alaphilippe na stupni víťazov po Miláno – San Remo. Foto – AP

Šesť kilometrov pred cieľom Miláno – San Remo sa Peter Sagan počas stúpania na kopec Poggio zdvihol zo sedla a ušiel skupine favoritov.

Nasledovali ho len Michał Kwiatkowski zo Sky a Julian Alaphilippe z tímu Quick-Step Floors. Trojica unikala hlavnému balíku pomaly.

Alaphilippe spolupracoval len sporadicky, Kwiatkowski vôbec. Vymieňanie jazdcov na čele skupiny je dôležité: už druhý jazdec preráža o niekoľko desiatok percent odporu vzduchu menej, tretí je na tom ešte lepšie. Väčšinu času však odtiahol Sagan.

„Jediné, čo dnes chýbalo, bol kúsok spolupráce od niektorých jazdcov,“ povedal Sagan podľa cyclingweekly.com. „Ale je to v pohode. Ja som si svoje odrobil a som s tým spokojný.“

Kwiatkowskému a Alaphilippovi by až tak neprekážalo, keby ich pelotón dostihol. Mali v ňom tímových kolegov určených na záverečný hromadný špurt.

Saganovi sa často stáva, že s ním súperi nechcú spolupracovať. Vedia, že ak s ním pôjdu do úniku, majú len malú šancu na víťazstvo. Väčšia šanca zdolať ho je v hromadnom špurte, v ktorom dominujú klasickí šprintéri.

Cieľová fotografia, dojazd bol veľmi tesný.

Dlhuje mi pár pív

Sagan bol najväčším favoritom prvej monumentálnej klasiky sezóny, hoci ju ešte nikdy nevyhral. Keď v záverečnom stúpaní zaútočil, sledovali to aj diváci na veľkoplošnej obrazovke v priestore cieľa. A začali šalieť.

„Ja som však spokojný. Výsledok je dôležitý, ale je to aj o šou, ktorú videli fanúšikovia. Nie vždy vyhrá najsilnejší.“

Pre slovenského cyklistu to bolo 78. umiestnenie na druhom mieste v kariére.

Sagan tvrdí, že útok nebol vopred naplánovaný – vždy vraj záleží na tom, „aké má nohy“.

„Skúsil som to, pretože

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |