Prečo tentoraz Fico nemusí klamať

Ak by predseda Smeru naozaj chcel v Košiciach všetkých podviesť, riskoval by búrku.

Karikatúra – Shooty

Prosím, potvrďte, ak chcete dostávať čerstvý newsfilter na e-mail.

Zadaním e-mailu súhlasíte s podmienkami.

Robert Fico tvrdí, že chce zrušiť Mečiarove amnestie. Lenže Robertovi Ficovi mnohí neveria, že to myslí vážne. Plným právom mu nedôverujú tí, čo to na rozdiel od neho chcú už dvadsať rokov. Pretože ho považujú za podvodníka, ktorý podľa nich počíta s tým, že Ústavný súd zaňho spraví špinavú robotu a prelomenie amnestií potopí.

Teraz, keď Ficovi sľúbili hlasy kotlebovci, opozíciu už na ústavnú väčšinu nepotrebuje. Tým veľmi stratil na význame najsilnejší argument pochybovačov, že ak sa teraz necháme Ficom v Košiciach podviesť, pripravíme sa o šancu na reparát. Je totiž takmer isté, že amnestie budú tak či onak zrušené podľa Fica. Predstavitelia opozície preto stoja už len pred voľbou, či si história zapamätá, že ich zrušil dlhoročný ochranca amnestií s pomocou fašistov a bez účasti demokratov.

Pri rozhodovaní sa treba zbaviť odmietania na základe poučky „lebo Fico“. Nápadne sa totiž podobá na jeho „lebo Dzurinda“ a „lebo Radičová“. Navyše, dnes sa naozaj dá reálne predstaviť, že Fico skutočne zmenil názor. No nie preto, že nečakane zatúžil po spravodlivosti. Ak sa to stane, tak skôr preto, lebo môže

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Mečiarove amnestie

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |