Cuper pred študentmi tvrdil, že Remiáš si za svoju smrť mohol sám

Ján Cuper na diskusii o amnestiách pred študentmi Právnickej fakulty UK v Bratislave. Foto N – Tomáš Benedikovič

Diskusia o zrušení Mečiarových amnestií sa napokon zvrhla na argumentačný súboj bývalého poslanca HZDS Jána Cupera a exposlanca KDH a Novy Daniela Lipšica. Obaja mali medzi študentmi fanúšikov.

Vražda Róberta Remiáša nebola vraždou a korunný svedok únosu prezidentovho syna Oskar Fegyveres bol kúpený za milión šilingov. Remiáš „si ublížil sám svojou neopatrnosťou“. Aj to si dnes vypočuli študenti Právnickej fakulty Univerzity Komenského na diskusii o zrušení Mečiarových amnestií od svojho pedagóga Jána Cupera.

Bývalý poslanec HZDS a niekdajší právny zástupca exriaditeľa SIS Ivana Lexu bol napokon jediný, kto medzi diskutujúcimi amnestie obhajoval.

„Hanba, hanba! Fuj!“ zakričali mu po tomto výstupe študenti. Diskutovalo sa už viac ako hodinu a v tom čase sa už debata zvrhla skôr na slovnú prestrelku medzi Cuperom a exposlancom Novy a bývalým ministrom spravodlivosti či vnútra Danielom Lipšicom. Nedá sa povedať, ktorý z nich mal medzi študentmi prevahu. Tlieskali pri každej replike. A aj sa pýtali.

Napríklad Lipšica aj na to, ako môže prísť diskutovať o zrušení amnestií, keď je voči nemu vedené trestné konanie. A hoci dekan chcel túto otázku zbrzdiť, on napriek tomu odpovedal: „Myslím si, že po tom, čo sa mne stalo, som urobil to, čo som považoval za správne. To, čo som hovoril celý život: zákon platí rovnako pre každého – tak som sa aj zachoval.“

Cuper hovorí o krycej hre

Cuper sa nechcel vyjadrovať ku kauze zavlečenia prezidentovho syna, pretože spis je utajený a on je viazaný mlčanlivosťou. Pokiaľ ide o „údajnú vraždu“ Remiáša, tak tá bola podľa neho riadne vyšetrená. Študenti si vraj môžu požiadať o odtajnenie spisu. Celé to podľa neho bola krycia spravodajská hra, ktorá súvisela s tým, že „tu chcel niekto získať moc“.

Lipšic študentom odporučil na internete zverejnenú obžalobu, na základe ktorej si ako právnici vytvoria názor.

Aj pred novinármi Cuper opakoval, že Lexa je nevinný, no nepovedal, kedy ho o tom presvedčil.

Bývalý poslanec HZDS popieral aj to, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Mečiarove amnestie

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |