Newsfilter: Môže byť Kotleba taký hlúpy?

Kotlebovci rozdávali symbolickú sumu 1488 eur. V amnestiách sa koalícia s opozíciou pomaly približujú. Gašpar nemá odpovede na Kaliňákovu kauzu + krátke správy, citát dňa a nový Shooty.

Udalosti víkendu vybral a komentoval zástupca šéfredaktora Juraj Javorský

1. Kotlebovci rozdávali symbolickú sumu 1488 eur

Kotleba - aj bez gardistickej uniformy sa rád predvedie ako fašista.
Kotleba – aj bez gardistickej uniformy – sa rád predvedie ako fašista.

Kotlebovci rozdávali peniaze postihnutým. Suma bola symbolická: 1488 eur. Odkazovala na dve náckovské insígnie – na 14-slovnú vetu, ktorú napísal americký extrémista David Lane (v preklade: „Musíme zabezpečiť existenciu nášho ľudu a budúcnosť pre naše biele deti“) a na pozdrav „Heil Hitler“, v skratke HH, ktorý si náckovia kódujú do dvoch číslic 88, podľa poradia písmena H v abecede. Nie je to žiadna náhoda ani slniečkarská interpretácia. Kombinácia 14/88 je ustálený neonacistický symbol.

Postihnutí ľudia prišli v nacistickom Nemecku na rad ešte skôr ako Židia. Už pred vojnou ich Hitler systematicky vyhladzoval, obrázky postihnutých ukazovali v kinách v propagandistických filmoch o čistote nemeckej rasy. Postihnutí chlapci mali v Nemecku od 30. rokov slušnú šancu na eutanáziu.

Je tu vysoká pravdepodobnosť, že kotlebovci postihnutých len využívajú na marketing a v skutočnosti ich vidia ako parazitov, podobne ako Hitler. A v hĺbke duše by s nimi radi spravili to isté, čo vodca.

A práve tento marketing dokazuje, že inteligenčný potenciál kotlebovcov má svoj strop prekliato nízko. Vzdajú sa bratislavského pochodu na výročie Slovenského štátu, vyzlečú si gardistické

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |