Halákov veľký návrat do NHL: 37 zákrokmi doviedol Islanders k triumfu nad obhajcom titulu

Foto - ap
Foto – ap

Slovenský gólman nastúpil v profilige na prvý zápas od decembra. Zo 40 striel inkasoval iba tri góly.

Jaroslav Halák sa do NHL vrátil výborným výkonom a víťazstvom, 37 úspešnými zákrokmi pomohol New Yorku Islanders k triumfu na ľade obhajcu titulu Pittsburghu 4:3 po nájazdoch.

Slovenský brankár sa v riadnom hracom čase a predĺžení blysol viacerými výbornými zákrokmi, zo 40 striel inkasoval iba tri góly. V záverečnom rozstrele kryl pokusy Phila Kessela aj Nicka Bonina, prekonal ho len kapitán Pens Sidney Crosby v druhej sérii.

Autorom víťazného zásahu na strane hostí bol John Tavares.

Pri záverečnom nájazde mal Halák aj trochu šťastia

Prvý zápas v 2017

Halák odchytal svoj prvý profiligový duel od 29. decembra 2016, medzitým pôsobil na farme v Bridgeporte v nižšej súťaži AHL. Ostrovania ho povolali späť do prvého tímu vo štvrtok.

Islanders si vylepšili pozíciu v boji o play off, zásluhou víťazstva sa bodovo vyrovnali Bostonu a aktuálne držia druhú voľnú kartu vo Východnej konferencii.

Za touto dvojicou je v tesnom závese Tampa Bay, ktorá stráca bod.

Halák sa teší po záverečných nájazdoch

Budaj na striedačke

Hráči Lightning vyhrali v noci na ľade Detroitu 2:1 po predĺžení, keď rozhodujúci gól strelil v 64. minúte ruský kanonier Nikita Kučerov. Oporou Tampy bol aj jeho krajan v bránke Andrej Vasilevskij, ktorý zneškodnil 29 súperových striel.

Slovenský brankár v službách Tampy Peter Budaj sledoval jeho výkon zo striedačky. Tomáš Tatar, ktorý odohral v drese Red Wings vyše 20 minút, vyslal na Vasilevského dve neúspešné strely.

V ďalšom dueli Dallas rozdrvil doma San Jose 6:1. V drese Stars sa zaskvel Adam Cracknell hetrikom, svojím prvým počas siedmich sezón v NHL. Anaheim si poradil s Winnipegom 3:1, v zostave hostí opäť chýbal slovenský útočník Marko Daňo pre bližšie nešpecifikované zranenie.

NHL – piatok

Pittsburgh – New York Islanders 3:4 sn /HALÁK (Islanders) kryl 37 z 40 striel, úspešnosť zásahov 92,5 percenta/, Detroit – Tampa Bay 1:2 pp, Dallas – San Jose 6:1, Anaheim – Winnipeg 3:1