Denník N

Potrebujeme aj iné filmy, napríklad Kešu, Sťahovák, Milionár z chatrče 2 či Kód 1488

Po Únose by spoločnosťou mohli pohnúť ďalšie umelecké diela.

Pri sledovaní filmu Únos som sa zmenil z diváka na občana a veľmi som si to užíval. Nezapojím sa preto do sporov, či Únos je dobrý, alebo zlý film, poviem len, že je dôležitý. Hoci mám názor na otázku, či film rozbehol celospoločenskú diskusiu, nasledovanú parlamentným vrením, na tému Mečiarových amnestií, alebo túto diskusiu, ktorá už bežala, v pravý čas podporil, tento môj názor nie je podstatný. Čo podstatné je, že ako spisovateľ by som si veľmi želal, aby občas nejaké výnimočné umelecké dielo malo silu pohnúť spoločnosťou, parlamentom, dejinami. Preto ponúkam niekoľko spoločenskohybných námetov, ktoré sa môžu hodiť.

KEŠU: sociálna dráma z farmy na kešu oriešky, ktorú nezákonne získa zločinný farmár s pomocou miestneho šerifa. Výpravný bryndza western (odnož spaghetti westernov) s morálnym posolstvom. Keď sa v závere zločinný farmár chystá podplatiť šerifa vozom vrchovato naloženým kešu, oriešky ich oboch zasypú.

SŤAHOVÁK: komédia z prostredia sťahovacej služby. Vysoko postavený politik sa rozhodne presťahovať do nového bytu, ale pre štrajk taxikárov

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie