Denník N

Od Pellegriniho odišiel kľúčový poradca, ktorý pomáhal čistiť IT zákazky

Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič
Peter Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

Michal Cheben potvrdil, že už nepracuje na úrade, ktorý vedie podpredseda vlády Peter Pellegrini.

Z úradu podpredsedu vlády Petra Pellegriniho (Smer) odišiel po necelom roku jeden z jeho kľúčových poradcov pre informatizáciu – Michal Cheben. Dôvody, prečo už na úrade nepracuje, nekomentoval.

Pellegriniho úrad ešte včera Chebenov odchod nepotvrdil. Hovorkyňa úradu Janka Burdová uviedla, že s ním rokujú o forme budúcej spolupráce, keďže sa mu skončila pôvodná dohoda, a že rokovania sú vo finálnej fáze.cheben

„Nerokujú,“ reagoval stručne Cheben. „Nepracujem na Úrade podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu, takže nie som ani poradcom podpredsedu vlády,“ dodal už bývalý Pellegriniho poradca.

Pomáhal vytvoriť nové IT pravidlá

Cheben je jedným zo šiestich zakladateľov platformy Slovensko.Digital. Keď prijal ponuku pracovať na novom úrade pre informatizáciu, Pellegrini o tom informoval na stránke úradu aj na svojom brífingu.

„K informatizácii sme pristúpili naozaj zodpovedne a prijatím pána Chebena sme naplnili jeden zo záväzkov, zvýšiť participáciu odbornej verejnosti, tretieho sektora a transparentne otvoriť oblasť informatizácie pre odborníkov z praxe,“ povedal vtedy Pellegrini.

Cheben, ktorý vyštudoval automatizované systémy riadenia, mal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Verejné IT zákazky

Teraz najčítanejšie