Denník N

Zvolenská do Bruselu? Mlčí ona aj ministerstvo

Zuzana Zvolenská o sebe ďalej hovorí ako o súkromnej osobe. Foto - TASR
Zuzana Zvolenská o sebe ďalej hovorí ako o súkromnej osobe. Foto – TASR

Pre bývalú ministerku zdravotníctva pripravili miesto na Stálom zastúpení Slovenska pri Európskej únii, tvrdí televízia Markíza. Lajčákov rezort hovorí, že rozhodnutie ešte nepadlo.

Šéfka predstavenstve Spoločnej a neskôr aj Všeobecnej zdravotnej poisťovne, členka vedenia poisťovne Dôvera, ministerka zdravotníctva a najnovšie doktorandka na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. Životopis Zuzany Zvolenskej by sa podľa televízie Markíza mal ešte rozšíriť.

Vláda Roberta Fica, ktorý ju v novembri vyzval, aby na ministerský post rezignovala, jej údajne pripravuje miesto na Stálom zastúpení Slovenska pri Európskej únii. Čo presne by v Bruseli mala robiť, sa však ešte nevie.

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano dohady komentovať nechcel. „Žiadne rozhodnutie sa ešte neprijalo,“ odpovedal Denníku N.

Mlčí aj samotná Zvolenská, v esemeske napísala, že sa vyjadrovať nebude. Ešte pred pár dňami hovorila, že je už súkromná osoba a preto médiám neodpovedá. „O súkromí nehovorím a nič iné sa v mojom živote nedeje.“

Zvolenská podala demisiu minulý rok v novembri pre kauzu predraženého nákupu cétečka v piešťanskej nemocnici.

„Proces obstarania CT prístroja vyvoláva pochybnosti a na tieto pochybnosti nestačí reagovať len tým, že budú odvolaní členovia správnej rady, ale musí niesť zodpovednosť aj ten, kto týchto ľudí riadi a kto týchto ľudí kontroluje,“ vyhlásil premiér Robert Fico, keď ju k odchodu vyzval.

V poslednej dobe sa však postoj strany mení. Nový minister Viliam Čislák nedávno povedal, že nákup cétečka bol pseudokauzou a Zvolenská odstúpila zbytočne. Aj ďalšie zdroje z vedenia Smeru naznačili, že Zvolenská za nič nemohla a najväčšiu vinu nesie bývalá podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová, ktorá sedela v dozornej rade piešťanskej nemocnice.

Slovensko

Teraz najčítanejšie