Žampa dosiahol tretí najlepší výsledok v SP, v Kranjskej Gore skončil štrnásty

Adam Žampa na svahu v Kranjskej Gore. Foto - AP
Adam Žampa na svahu v Kranjskej Gore. Foto – AP

Zvíťazil Nór Henrik Kristoffersen, slovenský lyžiar mal stratu dve sekundy.

Slovenský lyžiar Adam Žampa  dosiahol výrazný výsledok v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

Skončil štrnásty so stratou 1,97 s na víťazného Nóra Henrika Kristoffersena, ale ani to mu nepomohlo kvalifikovať sa do budúcotyždenného finále SP.

Vo finále iba Zuzulová

Vo francúzskom Meribeli bude v redukovanej konkurencii najlepších 25 pretekárov sezóny Slovensko reprezentovať len Veronika Velez-Zuzulová v sobotňajšom slalome.

Generálku na finálový týždeň najlepšie zvládol Nór Henrik Kristoffersen, ktorý slávil svoj tretí triumf kariéry a desiate pódiové umiestnenie v seriáli.

Druhý skončil so stratou 24 stotín Talian Giuliano Razzoli a tretí bol Švéd Mattias Hargin (+0,86 s). Žampov mladší brat Andreas neštartoval.

Slalomové maximum

Žampa v 1. kole zašiel konštantne, s odstupom 2,13 s na vedúceho Hargina. Za prvou desiatkou zaostal iba 84 stotín a do druhého kola si zobral výhodnú ôsmu štartovú pozíciu.

Snažil sa ju využiť, ale v prvých bránkach zvolil príliš pracnú líniu oblúkov a v piatej bránke musel akrobaticky korigovať chybu na spodnej lyži.

To mu dodalo istotu, chytil rytmus a napokon mu to vynieslo jeho tretí najlepší výsledok pod hlavičkou SP a zopakovanie slalomového maxima z Levi 2013.

Všetky výsledky Adama Žampu vo Svetovom pohári nájdete tu.