ManUtd zdolal v dôležitom zápase Tottenham, Chelsea doma iba remizovala

Michael Carrick sa teší so spoluhráčmi z gólu do siete Tottenhamu. Foto - AP
Michael Carrick sa teší so spoluhráčmi z gólu do siete Tottenhamu. Foto – AP

Arsenal s United si upevnili pozície a dotiahli sa na ManCity. Liverpool čaká dohrávka so Swansea, zaváhanie si nemôže dovoliť.

Manchester United zvíťazil v nedeľňajšom stretnutí anglickej Premier League nad Tottenhamom 3:0 a získal dôležité tri body v boji o štvrté miesto zaručujúce účasť v budúcoročnej Lige majstrov.

United odohrali proti Spurs jeden z najlepších zápasov v tejto sezóne – o tri góly vyhrávali už po 34 minútach, keď sa presadili Fellaini, Carrick a Rooney. Po víťazstve sa priblížili na rozdiel dvoch bodov druhému Manchestru City, ktorý v sobotu prehral v Burnley 0:1.

Rozdiel medzi 2. a 5. tímom tabuľky je momentálne 7-bodový, no môže sa znížiť po pondelňajšej dohrávke – Liverpool hrá od 21.00 nášho času v Swansea.

Futbalisti FC Chelsea v prvom nedeľňajšom dueli nevyužili naplno zaváhanie konkurenta v boji o titul Manchestru City a so Southamptonom doma iba remizovali 1:1. Na čele tabuľky však zvýšili náskok na šesť bodov.

Skóre duelu otvoril v 11. minúte španielsky kanonier Diego Costa, ktorý sa presadil hlavičkou po centri Branislava Ivanoviča. Už o osem minút neskôr však fauloval vo vlastnej šestnástke Nemanja Matič a rozhodca nariadil penaltu, ktorú Dušan Tadič s prehľadom premenil.

V samom závere mohli rozhodnúť o výhre domácich Azpilicueta, Rémy aj Terry, no svoje šance nevyužili a tak sa na Stamford Bridge zrodila remíza, z ktorej mali väčšiu radosť hostia.

Anglicko – Premier League – 29. kolo:

Chelsea Londýn – FC Southampton 1:1 (1:1)

Góly: 11. Costa – 19. Tadič (z 11 m)

Najdôležitejšie momenty zápasu

Manchester United – Tottenham Hotspur 3:0 (3:0)

Góly: 9. Fellaini, 19. Carrick, 34. Rooney

FC Everton – Newcastle United 3:0 (1:0)

Góly: 20. McCarthy, 56. Lukaku (z 11 m), 90.+3 Barkley, ČK: 59. Coloccini (Newcastle)