Protikorupčný pochod? Toto sme v roku 1989 chceli, hovorí Kaliňák (anketa)

V utorok sa o 17:00 na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave uskutoční Veľký protikorupčný pochod a hlavnou požiadavkou organizátorov je odstúpenie ministra vnútra z funkcie. Čo na pochod a boj s korupciou hovoria ústavní činitelia, Kaliňák alebo policajný prezident?

Foto N – Tomáš Benedikovič

Veľký protikorupčný pochod na Facebooku

Béla Bugár, predseda Mosta-Hídu:

Ako koaličná strana vnímame pozitívne záujem mladých ľudí, v tomto prípade stredoškolákov, o veci verejné a celkové dianie v spoločnosti. Myslíme si, že načrtnutý problém nevyrieši ulica, ale správne nastavené  systémové opatrenia. Strana Most-Híd ponúkla protischránkový zákon z dielne ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej, ktorý sa vzťahuje na všetky verejné zdroje. Za rovnako dôležité považujeme zavedenie protikorupčnej doložky pri návrhoch zákonov a nastavenie nových pravidiel výberu a vymenovania policajného prezidenta. Zároveň sme presvedčení o tom, že je dôležité, aby každý občan na svojom mieste – študent, podnikateľ, pacient, lekár, štátny úradník – prispieval svojím osobným konaním k potlačeniu tohto neduhu v našej spoločnosti, lebo len tak sa dá dosiahnuť skutočná zmena.

Richard Sulík, predseda SaS:

Pochod hodnotím pozitívne a rád sa na ňom zúčastním. Každá aktivita mladých ľudí, ktorí vidia nespravodlivosť a možnosť niečo zmeniť, je skvelá. Dôvodov na usporiadanie sa naprieč celou spoločnosťou nájde veľa. Predstavitelia štátu o boji s korupciou len rozprávajú. Požiadavky študentov sú legitímne.

Igor Matovič, líder OĽaNO:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Robert Kaliňák

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |