Kaliňákova nemocnica si žije vlastným životom, o jej rozširovaní nevie ani ministerstvo zdravotníctva

Drucker pripravil plán, ako vyrieši nemocnice v Bratislave, s rozširovaním najmladšieho špitála, ktorý patrí pod Kaliňáka, však nepočítal.

Otváranie Nemocnice sv. Michala. Foto – TASR

V centre Bratislavy stojí najmladšia nemocnica na Slovensku. Otvorili ju pred dvomi rokmi a patrí pod ministerstvo vnútra. Aj keď ju nevlastní ministerstvo zdravotníctva, poskytuje zdravotnú starostlivosť, a to nielen policajtom a vojakom, ale aj bežným pacientom. Aj napriek tomu funguje samostatne a ministerstvo zdravotníctva o nej zjavne nemá veľa informácií.

Vidieť to napríklad na plánovanom rozšírení nemocnice. Ministerstvo vnútra ohlásilo, že keď predá pozemok na Patrónke, kde vojenská nemocnica pôvodne stála, chce peniaze použiť na rozšírenie svojej novej nemocnice sv. Michala v Starom Meste. Kde ju chcú rozšíriť – či sa bude napríklad robiť prístavba, alebo sa bude rozširovať inak –, nemocnica ani ministerstvo nepovedali.

Chcú sa zdvojnásobiť

Už dnes však avizuje, že plánujú „do budúcnosti rozšíriť ambulantnú aj lôžkovú časť minimálne o 100 až 120 lôžok“. Dnes má nemocnica 120 lôžok, ak by pribudlo ďalších 100 až 120 lôžok, zdvojnásobila by sa. Na porovnanie, nová nemocnica na Rázsochách má mať 578 lôžok. Takže nemocnica sv. Michala by mala po rozšírení tretinu z lôžok, ktoré má mať nová nemocnica.

Ministerstvo zdravotníctva, ktoré má pod sebou takmer všetky veľké nemocnice, o tomto zámere nevie.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |