Denník N

Porošenko vyzýva na bojkot futbalových Majstrovstiev sveta v Rusku

Šachtar Doneck musí hrávať svoje zápasy na štadióne v Ľvove, pretože jeho domovské mesto Doneck okupujú proruskí separatisti. (AP Photo/Vadim Ghirda)
Šachtar Doneck musí hrávať svoje zápasy na štadióne v Ľvove, pretože jeho domovské mesto Doneck okupujú proruskí separatisti. (AP Photo/Vadim Ghirda)

Ukrajinský prezident chce požiadať nemeckú kancelárku Merkelovú o zosilnenie sankcií voči Rusku za opakované porušovanie dohody o prímerí zo strany separatistov.

[Pre sériu článkov Slafkovského začiatky v NHL vycestoval reportér Denníka N Štefan Bugan na mesiac do Kanady. Na tomto odkaze nájdete všetky články série a aktivujete odoberanie témy, e-mailom vás upozorníme zakaždým, keď vyjde nový článok priamo zo zámoria.]

Ukrajinský prezident Petro Porošenko navrhol spojencom svojej krajiny, aby zvážili bojkot futbalových Majtrovstiev sveta v Rusku 2018. A to v prípade, že Rusko nestiahne svoje jednotky z východnej Ukrajiny.

Porošenko vyhlásil, že futbal a politiku by radšej nespájal, ale momentálne nemá na výber, keďže ukrajinský klub Šachtar Doneck musí hrávať svoje zápasy na štadióne v Ľvove, pretože jeho domovské mesto Doneck okupujú proruskí separatisti.

Podľa orezidenta Ukrajiny by sa o bojkote futbalových majstrovstiev malo diskutovať. „Myslím, že kým sú ruské jednotky na Ukrajine, majstrovstvá sveta v tejto krajine sú nemysliteľné,“ uviedol Porošenko, ktorý je na oficiálnej návšteve v Nemecku.

Ukrajinský prezident uviedol, že chce požiadať nemeckú kancelárku Angelu Merkelovú o zosilnenie sankcií voči Rusku za opakované porušovanie dohody o prímerí zo strany separatistov. Merkelová bola spolu s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom sprostredkovateľkou zmluvy o podmienkach obnovenia mieru na východe Ukrajiny, ktorou súčasťou bola aj dohoda o prímerí.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie