Denník N

Rodičia sa sťažujú na nové plienky Pampers, rýchlo pretečú, dráždia pokožku

Foto – N
Foto – N

Výrobca inovoval plienky známej značky, nespokojní rodičia tvrdia, že menej vydržia, zapáchajú a spôsobili problémy na koži. Niektorým už vrátil peniaze.

Katarína Krajcingerová má ročného synčeka, od jeho narodenia preňho kupovala plienky Pampers Premium Care. Hoci vyskúšali aj niekoľko iných značiek, nevyhovovali synovi tak ako Pampers.

Asi pred mesiacom sa však situácia zmenila. Kúpila plienky rovnakej značky aj veľkosti, len v trochu zmenenom obale a s inovovaným zložením.

Zmenu zaregistrovala okamžite – nové plienky boli podľa nej oproti tým starým tenšie, syn ich veľmi rýchlo precikal tak, že ho musela celého prezliecť, vlhké boli aj na dotyk, navyše čudne zapáchajú. So starými takúto skúsenosť nemala.

To však nebola jediná zmena, ktorú syn pocítil priamo na tele. „Zapínanie sa trhá. Je navyše veľmi tvrdé a ostré. Synovi som nimi nechtiac porezala stehienko. Nie je to pritom tým, že by mu boli plienky malé, veľkosť 4 je od 9 kilogramov a on má ledva 9 kilogramov a tenké nôžky,“ opísala Denníku N svoju skúsenosť Katarína.

Obdobné ponosy českých aj slovenských rodičov sa objavili v uplynulých dňoch aj na Facebooku značky Pampers. Podobne ako Katarína aj iní rodičia kritizujú to, že nové plienky menej vydržia. S negatívnymi skúsenosťami sa pritom zverujú bez ohľadu na veľkosť plienok, ktoré pre dieťa používajú.

„Kupujeme už veľkosť 5 a starý typ plienok krásne držal na zadočku. Tie nové padajú. Staré plienky vydržali celú noc a nejaká nehoda sa stala raz za 14 dní alebo aj dlhšie. Pri týchto sa stane trikrát z piatich nocí,“ píše Zuzana Slabá.

Zmenu cítia aj na pokožke

Z reakcií, ktoré spotrebitelia zverejnili na sociálnej sieti, je zrejmé, že Katarínin syn po otestovaní nových plienok dopadol ešte pomerne dobre, aj keď mu plienka poškrabala nohu. Viacerí rodičia totiž potvrdili, že ich deti reagovali na materiál nových plienok vyrážkami, začervenaním na koži či zapareninami.

Keďže boli na túto značku plienok zvyknutí, tvrdia, že nič podobné pri starých plienkach na detskej koži riešiť nemuseli.

„Pampers Premium Care som používala od prvých dní syna, bola som nimi nadšená. Bohužiaľ, musím smutne konštatovať, že ‚inovácia‘ plienok je krok o niekoľko ‚levelov‘ nižšie. Plienka preteká, nemá už takú kapacitu ako predtým,  sieťka je odtlačená na pokožke, zadoček začervenaný a zaparený,“ reaguje na sociálnej sieti Barbora Nováková.

Tejto mamičke firma na Facebooku aj odpovedala. Keďže sa zverila aj s reakciami dieťatka na nové plienky na jeho tele, žiada ju, aby v súkromnej správe spresnila, o aké plienky išlo a na akých častiach kože pocítilo dieťa zlú reakciu.

„Naše plienky prechádzajú mnohými skúškami a testami pred tým, než sa dostanú na trh. Kladieme dôraz na ich výstupnú kontrolu. Práve z tohoto dôvodu je toto to posledné, čo by sme od plienok očakávali. Zo zákona sme povinní získať o symptómoch vášho syna čo najviac informácií, tieto odpovede podliehajú dôvernému režimu,“ reagoval na Facebooku výrobca plienok, firma Procter & Gamble.

Vracajú im peniaze

Skúšali sme zistiť, koľko rodičov sa za Slovensko a Česko na výrobcu po inovovaní plienok obrátilo. Výrobca nám odpoveď na túto, ako aj niekoľko ďalších otázok zaslaných v utorok a týkajúcich sa inovácie pri plienkach aj ich testovania, prisľúbil poslať dnes, do večera ich však neposlal.

V Česku však už po protestoch rodičov a medializácii ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že dá plienky testovať v laboratóriu.

Firma sa rozhodla rodičom, ktorých deti mali s plienkami nepríjemnosti, vrátiť peniaze naspäť. Vrátili ich tak aj Kataríne za balenie, ktoré otvorila a nevyhovovalo jej. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie