Kiska podporil protikorupčný pochod: Ak budeme všetci ticho, nič sa nezmení

Prezident vyhlásil, že všetci chceme žiť v slušnej krajine a všetci by sme mali k tomu prispieť.

Študenti si pripravujú transparent o Bašternákovi. Foto – Michal Lukáč

Prezident Andrej Kiska podporuje Veľký protikorupčný pochod, ktorý sa začne zajtra v utorok o 17.00 hodine na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí.

„Ak budeme všetci v tejto krajine ticho, nič sa nezmení. Preto vždy vyzývam ľudí, aby boli aktívni, aby sa nebáli slušným spôsobom povedať svoj názor, ak vidia, že sa deje niečo nesprávne. Všetci chceme žiť v slušnej krajine a všetci by sme mali k tomu prispieť,“ vyhlásil deň pred pochodom prezident pre Denník N.

Kiska sa tak pripojil k opozičným politikom, ktorí pochodu tiež vyjadrili podporu. Premiér Robert Fico (Smer) a predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) sa k pochodu nevyjadrili, podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára ulica korupciu nevyrieši.

Pochod organizujú stredoškolskí študenti Karolína Farská a Dávid Straka. Na Facebooku deklarovalo svoju účasť 10-tisíc ľudí.

Študenti žiadajú odstúpenie ministra vnútra Roberta Kaliňáka, policajného prezidenta Tibora Gašpara, špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika a vyšetrenie káuz Bašternák a Gorila.

Na odstúpenie vyzval Kaliňáka niekoľkokrát aj Kiska. „Mrzí ma, že minister vnútra klame, opakovane klame. A mrzí ma, že práve takýto človek stojí v takej dôležitej funkcii, akou je minister vnútra,“ povedal Kiska po tom, čo Kaliňák vystúpil v parlamente, aby informoval, že prezident na cestách vládnou letkou do Popradu prelietal takmer milión eur. Prezident vyhlásil, že na lietanie ho vyzval Kaliňák; potom povedal, že bude jazdiť autom.

Organizátori pochodu Dávid Straka a Karolína Farská sa museli zaoberať aj „diskreditačnou“ kampaňou proti ich pochodu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Robert Kaliňák

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |